23. Novembra 2019.

Bajern surov pred Beograd

Prvi gol na meču postigao je Benžamin Pavar u 11. minutu, na 2:0 povisio je Kristijan Toliso u 27, a strelac trećeg pogotka je bio Serž Gnabri u 34. minutu.

Na konačnih 4:0 povisio je Kutinjo u 70. minutu, na asistenciju Roberta Levandovskog.

Ajntraht je doživeo poraz na domaćem terenu od Volfsburga rezultatom 2:0.

Za domaćina meč su počeli Mijat Gaćinović, koji je igrao do 68. minuta, i Filip Kostić, koji nije izlazio. Dejan Joveljić ponovo je bio na klupi.

Volfsburg je prekinuo užasnu seriju od osam mečeva bez pobede u svim takmičenjima i srušio razočaravajući Ajntraht golovima Veghorsta u 19. i Viktora u 65. minutu.

Ajntrahtu nije pomoglo ni to što su od 45. minuta igrali sa igračem više, jer je prevremeno kupanje zaradio Tiseran.

Bundesliga, ‚12. kolo:
subota:
Leverkuzen – Frajburg 1:1 (1:1)
(Dijabi 36 — Hole 5)
Ajntraht – Volfsburg 0:2 (0:1)
(Veghorst 19, Viktor 65)
Fortuna Dizeldorf – Bajern Minhen 0:4 (0:3)
(Pavar 11, Toliso 27, Gnabri 34, Kutinjo 70)
Borusija (D) – Paderborn 3:3 (0:3)
(Sančo 47, Vitsel 84, Rojs 90+3 – Mamba 5, 37, Holtman 43)

Union je postigao po gol u oba poluvremena – goste je načeo Ujah u 15. minutu, a dokrajčio Anderson u nadoknadi.

Neven Subotić još jedanput je bio stub odbrane tima iz Berlina.

Bajer Leverkuzen i Frajburg su podelili bodove – 1:1.

Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. Gosti iz Frajburga poveli su pogotkom Holea, a rezultat je izjednačio Dijabi.

U drugom poluvremenu Lever je imao tri odlične prilike, ali nije mogao do pogotka i pobede.

Šalke i Volfsburg su odigrali jedan poprilično izjednačen duel, ali su gosti iz Gelzenkirhena odneli pobedu – 2:1.

Poveli su preko Harita u 43. minutu, a u 53. duplirali prednost preko Ramana.

Volfsburg je napadao i napadao, uspeo da smanji zaostatak golom Osaka u 80. minutu, ali ne i da dođe barem do boda.

Za goste je kao stub odbrane važio povremeni reprezentativac Srbije, Matija Nastasić.