4. Marta 2020.

Bajern slomio Šalke, četvrtoligaš šokirao Fortunu

Jedini gol na meču postigao je Džošua Kimih u 40. minutu.

Bavarci su teže nego što se očekivalo slomili velikog rivala, a nemački reprezentativac je mrežu golmana Šubeta zatresao udarcem sa ivice kaznenog prostora posle kornera koji je izveo Kutinjo.

Čitav meč za domaću ekipu odigrao je Matija Nastasić, koji je bio jedan od nekolice igrača Šalkea koji su u drugom poluvremenu zaradili žute kartone.

U polufinale plasirao se i četvrtoligaš Sarbriken, koji je na svom terenu eliminisao Fortunu iz Diselforfa nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Domaći su do pobede mogli da dođu i u regularnom delu, pošto su dugo vodili pogotkom Janikea u 31. minutu.

Ipak, u poslednjem minutu utakmice Jorgensen koristi jedanaesterac i utakmicu odvodi u produžetak.

U dodatnih pola sata golova nije bilo, da bi nakon penala Sarbriken slavio sa 7:6.