Bajern slomio otpor Olimpijakosa, Juventus do pobjede u 93. minutu

Liga šampiona, 4. kolo:
Bajern – Olimpijakos 2:0 (0:0)
Lokomotiva – Juventus 1:2 (1:1)

U prvom poluvremenu nije bilo previše zanimljivosti, iako je Bajern bio taj koji je konstantno pritiskao i napadao.

Sa, golman Olimpijakosa, bio je najzapaženiji fudbaler sa velikim brojem kvalitetnih odbrana koje su čuvale loptu van mreže. Nizale su se prilike za Milera, Levandovskog, Komana i ostale, ali se sve na prilikama i završilo.

Preko Ranđelovića je Olimpijakos uspeo da zapreti u dva navrata, ali je njegov udarac bio neprecizan i završio je iza gola.

Pred sam kraj prvih 45 minuta, Koman je slalomom ušao u kazneni prostor Olimpijakosa, ali je njegov udarac Sa uspešno odbranio. Nekoliko minuta kasnije, posle kornera za Bajern, lopta je pogodila El Hamdauija u rame i pogodila stativu, ali u gol nije išla pa se rezultat ponovo nije promenio.

21.00 Atalanta – Mančester siti
21.00 Leverkuzen – Atletiko M.
21.00 Crvena zvezda – Totenhem
21.00 Dinamo Zagreb – Šahtjor
21.00 PSŽ – Klub Briž
21.00 Real Madrid – Galatasaraj

U istom stilu je počelo i drugo poluvreme. Bajern je napadao, a Olimpijakos se branio. Imali su gosti jednu priliku iz polu kontre, ali je Kamarin udarac završio pored gola.

U 69. minutu utakmice, sve se promenilo. Robert Levandovski je bio na pravom mestu u pravo vreme, postigavši pogodak desnom nogom uz desnu stativu doveo je Bajern u vođstvo i umirio mnogobrojnu publiku na “Alijanc Areni”.

Tek dva minuta kasnije, Koman i Gnabri su kreirali novu šansu, ali su milimetri nedostajali da lopta završi u mreži. U 88. minutu u igru je ušao Ivan Perišić umesto Serža Gnabrija i posle nepunih 60 sekundi uspeo da postigne pogodak i reši pitanje pobednika, kada je na semaforu pisalo 2:0.

Fudbaleri Juventusa uspeli su golom Koste u 93. minutu utakmice da dođu do pobede na teškom gostovanju Lokomotivi u Moskvi.

“Stara dama” iz Torina je prva stigla do pogotka, pošto je Eron Remzi već u 4. minutu utakmice doneo vođstvo, da bi posle nešto više od četvrt sata stiglo i izjednačenje preko Mirančuka, pa se tim rezultatom prvi period i završio.

U nastavku, gledali smo veliki broj prilika na obe strane, ali je Juventus na kraju slavio, pomenutim golom Daglasa Koste u samom finišu utakmice.