5. Decembra 2020.

Bajern savladao Himki, Real “izrešetao” ASVEL, Baskonija deklasirala Efes, Barselona lako

Stefan Jović se vratio na parket, ali nije uspeo da donese pobedu svojoj ekipi.

Na kraju se radovao Vladimir Lučić.

Himki je bolje otvorio meč i zahvaljujući Švedu i Joviću došao do +7 posle prvih 10 minuta.

Održavali su prednost sve do poslednja dva minuta prvog poluvremena.

Tada su se “raspucali” igrači Bajerna i sa nekoliko vezanih trojki preokrenuli rezultat, što je na noge diglo i Marka Pešića.

Na poluvreme su otišli sa +3, a u drugom je konstantno bila “klackalica”.

U poslednju četvrtinu ušlo se sa nerešenim rezultatom i praktično se 10 minuta igralo koš za koš.

Jović je promašio polaganje i trojku u dva vezana napada pri vođstvu Himkija, pa je Bajern sa linije penala preokrenuo.

Na 40 sekundi do kraja i 78:77 Šved je promašio trojku, ostalo je 25 sekundi, Himki je odlučio da brani napad.

Neverovatna i neozbiljna odluka obila im se o glavu, pošto je Šiško na četiri sekunde do kraja promašio trojku, a onda je Bajern uhvatio ofanzivni skok i faul je napravljen na 1,5 sekundi do kraja.

Vajler-Beb je pogodio oba i bilo je +3, pa je Himki posle tajm-auta imao šut za produžetak.

Monro je promašio otvorenu trojku.

Bajern su do pobede predvodili Boldvin sa 19, Cipser sa 18 i Lučić sa 10 poena.

Aleksej Šved bio je blizu tripl-dabla, pošto je upisao 20 poena, 8 skokova i 9 asistencija.

Stefan Jović je upisao 6 poena, 3 skoka i 3 asistencije.

Real Madrid je pobedom nad ASVEL-om zatvorio 12. kolo Evrolige – 81:74.Domaćin se u Madridu ozbiljno namučio kako bi došao do pobede.

Slavili su posle preokreta u poslednjoj četvrtini.

Sjajno je igrao ASVEL tokom prvog poluvremena.

Imali su +7 posle prve četvrtine, sve su pogađali, a na poluvreme su otišli sa +10.

Real nije uspevao da se vrati u trećoj deonici, a ASVEL je u poslednjih 10 minuta ušao sa +9 i mirisalo je na veliko iznenađenje.

Ipak, prelomio je Real utakmicu u poslednjih 10 minuta.

Pogađali su trojke, išli na bacanja i postigli 30 poena naspram 14 francuskog tima i upisali su trijumf.

Ljulj i Tavares sa po 19 poena predvodili su Real.

Noris Kol i Jabuesele postigli su po 21 poen u ekipi ASVEL-a.

Baskonija je deklasirala Anadolu Efes u meču 12. kola Evrolige – 77:59.

Šampion Španije protutnjao je kroz Istanbul i zasluženo slavio.

Efes je posle dva vezana trijumfa doživeo poraz i sada obe ekipe imaju po šest pobeda i pet poraza.

Efes je bolje otvorio meč i vodio posle prve četvrtine, ali onda je Baskonija u drugoj deonici zaigrala mnogo bolje.

Zahvaljujući Henriju i Džekiriju preokrenuli su rezultat i na odmor otišli sa +5.

Efes se mučio u napadu i Baskonija je to iskoristila pa su trojkama došli do maksimalnih +15.

U poslednjoj deonici Efes je dao samo dva koša iz igre za 9 minuta i nisu mogli ništa, pa je prednost gostujuće ekipe samo rasla.

Na kraju, ubedljiva pobeda Baskonije.

Do pobede su ih predvodili Piters sa 18 i Polonara i Fol sa po 12 poena. Herni je dodao 11, dok je Džekiri imao 8 poena i 8 skokova.

U redovima Efesa niko nije bio dvocifren, Larkin je imao 8 poena.

Vasa Micić imao je 4 poena i 3 asistencija za 19 minuta na parketu.

Košarkaši Barselone savladali su Žalgiris u Kaunasu, u meču 12. kola Evrolige – 73:62.

Žalgiris je doživeo i šesti uzastopni poraz, dok je Barselona zabeležila devetu pobedu.

Barselona je kontrolisala meč od početka do kraja.

Konstantno su imali prednost i zasluženo stigli do pobede.