17. Marta 2019.

Bajern razbio Majnc, Hames trostruki strijelac u pobjedi od 6:0

Izabranici trenera Nika Kovača su na “Alijanc areni” prosto pregazili ekipu Majnca sa 6:0 u susretu 26. kola Bundeslige.

Tako je šampion Nemačke uspeo da zahvaljujući boljoj gol razlici potisne na drugo mesto Borusiju iz Dortmunda, koja je u subotu pobedila kao gost Hertu sa 3:2.

Od samog starta bilo je jasno da se igrači Majnca neće dobro provesti. Robert Levandovski je u trećem minutu zatresao mrežu gostiju posle centaršuta Davida Alabe, da bi Hames Rodrigez u 33. minutu postigao prvi od svoja tri gola na utakmici.

Odlično je šutirao sa desetak metara i zatresao mrežu, da bi sav posao oko pobede praktično bio gotov već u 39. minutu kada je Kingsli Koman odličnim šutem sa 17 metara u donji levi ugao zatresao mrežu za 3:0.

U nastavku, Hames Rodrigez je u 51. i 55. minutu postigao još dva gola. Prvi put je odlično šutirao sa 18 metara, da bi potom uspeo da prebaci istrčalog golmana gostiju Florijana Milera za 5:0.

Tačku na veliku pobedu stavio je u 70. minutu Alfonso Dejvis. On je bio snalažljiv u gužvi, odlično je reagovao na odbijenu loptu poslavši je u mrežu.