29. Aprila 2021.

Bajern produžio nadu, CSKA razbio Fener, Barselona vratila “brejk”

Tako su izabranici trenera Andree Trinkijerija smanjili skor na 1-2 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige.

Bio je to meč sa dosta opscilacija na obe strane, ali je na kraju pobeda zasluženo pripala nemačkoj ekipi.

Srpski košarkaš Vladimir Lučić ponovo je bio najbolji u redovima pobedničke ekipe. On je za 34 minuta minuta u igri postigao 27 poena i bio ubedljivo najbolji pojedinac susreta.

Bajern je odlično počeo meč, dobio početnu četvrtinu sa 23:9, ali su se Italijani oporavili do odlaska na poluvreme, na kojem su imali svega četiri poena zaostatka, 39:35.

Bajern je potom dobio treću deonicu sa 25:16 i čini se da su tu završili veći deo posla.

Uspeli su Italijani da početkom poslednje četvrtine smanje na šest poena razlike, 64:58, potom su u poslednjem minutu u penal završnici prišli na minus pet (80:75), ali nije bilo vremena za preokret.

Lučić je u poslednjem minutu bio precizan sa linije slobodnih bacanja, pa se tako pobrinuo da Bajern stigne do prve pobede u seriji.

Osim Lučića, u timu Bajerna istakli su se i Iv Boldvin i Pol Zipster sa po 11 poena.

Kod Olimpije, Malkolm Dilejni je postigao 18, a Serđo Rodrigez i Šejvon Šilds po 11 poena.

Vladimir Micov je za 14 minuta postigao dva poena.

Košarkaši CSKA iz Moskve plasirali su se na Fajnal-for turnir Evrolige.

Moskovljani su u trećoj utakmici u seriji slavili kao gosti protiv Fenerbahčea sa 85:68 i tako sa 3-0 u seriji završili posao maksimalno brzo.

Ovo im je deveti uzastopni put kako će igrati na turniru najbolje četvorke u ovom takmičenju.

Ekipa iz Istanbula je odlično otvorila meč, poveo je Fenerbahče sa 12:0, ali je CSKA ubrzo uhvatio priključak i na isteku prve četvrtine spustio razliku na sedam poena, 24:17.

Potom su usledile dve izuzetno loše četvrtine turske ekipe i tu se sve prelomilo.

Ruski tim je na poluvremenu imao pet poena prednosti, 44:39, da bi u poslednjih deset minuta ušli sa 21 poenom prednosti, 71:50.

Bilo je jasno da je sve rešeno, CSKA je imao maksimalnih 26 poena prednosti (78:52) sredinom poslednje deonice, pa je na kraju zasluženo slavio.

U pobedničkoj ekipi, najefikasniji je bio Vil Klejburn sa 34 poena, Ife Lundberg je dodao 22, dok je Johanes Voitman postigao 11.

U timu Fenerbahčea, najbolji je bio Nando de Kolo sa 22 poena, dok je naš Marko Gudurić postigao deset poena za 24,5 minuta na parketu.

Košarkaši Barselone preokrenuli su rezultat u četvrtfinalu plej-ofa Evrolige protiv Zenita pobedom u punoj dvorani u Sankt Peterburgu – 78:70.

Sada vodi sa 2:1 u seriji i u petak uveče će u još jednom meču pred navijačima u Sankt Peterburgu pokušati da završi sav posao, a ukoliko ne uspe imaće peti meč u Blaugrani.

U trećem meču ove veoma zanimljive serije ponovo smo videli dramu, ali je ovog puta katalonski tim prvi stekao osetnije vođstvo i kasnije meč uspešno priveo kraju u svoju korist.

Ključna razlika napravljena je u trećoj četvrtini kada je Kevin Pengos igrao veoma loše, potom i zaradio rasekotinu na glavi, a Barsa to iskoristila da preuzme primat i stekne zalihu od 10 poena (54:44).

Potom je Bili Beron preuzeo odgovornost u ekipi Zenita, igrao sjajno početkom četvrte deonice i vratio je ruski tim na samo minus jedan (55:54).

Ali, Barsa je u finišu uspela ponovo da “stegne odbranu”, napravi seriju 7:0 i odlepi se na dovoljnu razliku kojom je mogla da iskontroliše završnicu.

Najefikasniji igrač susreta bio je Brendon Dejvis sa 22 poena i osam skokova, a u ekipi Barse još Kori Higins je imao 16, Kajl Kjurik 13, a Nikola Mirotić 11 koševa.

U poraženom sastavu Bili Beron se istakao sa 19 poena, Aleks Pojtres je dodao 14, a Kevin Pengos i Vil Tomas su imali po 10.