petak:
18.00 CSKA Moskva – Panatinaikos
18.45 Fenerbahče – Barselona
20.30 Baskonija – Budućnost

Izabranici Dejana Radonjića ovim neuspehom umanjili su šanse da se nađu među najboljih osam timova, pošto imaju skor od 12 pobeda i 14 poraza.

Vladimir Lučić meč je završio sa 10 poena, dva skoka i dve asistencije, dok je Nemanja Dangubić postigao svih sedam sa linije za slobodna bacanja.

Ekipu iz Kaunasa predvodio je Grigoni sa 18 poena, dok je Dejvis ubacio 16.

Žalgiris sada ima skor od 11/15, a Bajern je na pomenutih 12/14.

Anadolu Efes slavio je u Tel Avivu sa 79:71, a Vasilije Micić odigrao je sjajan meč.

Plejmejker turske ekipe imao je učinak od 15 poena i pet asistencija. Pratili su ga sa po 13 poena Moerman, Bobua i Larkin, dok je Danston postigao 12.

U poraženom sastavu Tarik Blek je postigao 18, dok je Džoni O'Brajant meč završio sa 13.

Makabi ima skor 12/14, dok je Efes na odličnih 17/.

Košarkaši Real Madrida pobedili su u gostima Himki sa 100:75 u 26. kolu Evrolige.

Real je sa mnogo manje muke savladao Himki nego što je to bio slučaj u prvom duelu odigranom u Madridu, kada je domaćin pobedio sa pet poena razlike.

Izabranici Pabla Lasa su osetnu razliku napravili u drugoj deonici, koju su dobili 27:16, a tim iz Podmoskovlja nije imao adekvatan odgovor do kraja utakmice.

Kraljevski klub je do trijumfa predvodio Fabijen Kozer sa 22 poena, dok je Rudi Fernandes dodao 15, a Gebrijel Dek dodao je 12.

U ekipi Himkija istakao se Aleksej Šved sa 21 poenom, dok je Malkom Tomas ubacio 15, a srpski košarkaš Stefan Marković postigao je 13, uz pet asistencija i jedan skok.

Real je treći sa 20 pobeda i šest poraza i obezbeđenim plej-ofom, dok je Himki 13. sa devet trijumfa i 17 poraza, pa je praktično ostao bez šansi da se plasira u doigravanje.

Košarkaši Armanija iz Milana pobedili su Olimpijakos na domaćem parketu rezultatom 66:57 u 26. kolu Evrolige.

Ekipa iz Milana je došla do druge pobede nad Olimpijakosom u ovosezonskom izdanju Evrolige i prestigla tim iz Pireja na tabeli, četiri kola pre kraja.

Posle odličnog otvaranja meča tim Simonea Pjaniđanija je u drugoj četvrtini uspeo da postigne samo četiri poena, pa se na poluvreme otišlo sa nestvarno neefikasnih 23:23.

Nivo košarke bio je značajno bolji u nastavku, pogotovo u trećoj deonici, koju je Armani rešio u svoju korist sa 26:16. Prednost domaćina je u poslednjih deset minuta samo rasla, u jednom trenutku iznosila i 16 poena, pa je do kraja meča Olimpijakos uspeo samo da umanji zaostatak.

Ubedljivo najbolji akter meča bio je američki plejmejker Majk Džejms, koji je ostvario indeks 31 uz 27 poena i po šest skokova i asistencija.

Pored njega jedini dvocifreni kod domaćina bio je srpski internacionalac Vladimir Micov sa 13 poena, Kejleb Tarzuski je zabeležio šest poena i deset skokova, dok je Nemanja Nedović završio sa sedam poena uz šut iz igre 3/11.

Meč za goste je obeležila povreda Vasilisa Spanulisa, koji je morao da napusti meč tokom druge četvrtine.

Srpski centar Nikola Milutinov odigrao je 30 minuta i imao 13 poena i devet skokova, Najdžel Vilijams-Gos je ubacio 11 poena i imao šest uspešnih dodavanja, a poen manje dodao je Saša Vezenkov.

U poslednjem meču dana Gran Kanarija je u derbiju začelja na svom parketu preslišala Darušafaku i savladala je rezultatom 84:64.

Kod pobednika istakao se Markus Erikson sa 16 poena, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Kartal Ozmizrak sa 11 postignutih poena