26. Oktobra 2019.

Bajern izbio na vrh uz rekord Levandovskog, Frajburg jači od Lajpciga

Tako su izabranici trenera Kovača izbili na čelo tabele, ali daleko od toga da su lagano došli do pobede protiv novajlije u ligi.

Iako su Bavarci poveli u 13. minutu golom defanzivca Pavara, nije išlo tako lako, čak ni pošto je Robert Levandovski u 53. minutu povisio na 2:0.

Time se poljski napadač upisao u istoriju, postigavši makar po jedan gol u prvih devet kola Bundeslige. Bio mu je to 13. gol u ligi u ovoj sezoni, 14. u svim takmičenjima.

Uz to, ovo je bio 13. uzastopni prvenstveni meč na kojem je Levandovski zatresao mrežu čime je oborio prethodni rekord koji je bio u vlasništvu Pjera-Ajmerika Obamejanga.

Ipak, Bajern je morao da strepi za ishod jer je Sebastijan Anderson u 58. minutu imao penal, ali ga nije iskoristio.

U samom finišu, tačnije u 86. minutu Polter je iz drugog penala za goste smanjio na 2:1, ali je Bajern izdržao do kraja i slavio pobedu.

Zanimljivo je bilo i u duelu Frajburga i Lajpciga. Domaćin je pobedio sa 2:1 i tako makar privremeno izbio na drugo mesto na tabeli.

Golove za domaći tim postigli su Hofler u nadoknadi prvog dela i Petersen u 90. minutu, dok je dva minuta kasnije počasni gol za “bikove” postigao reprezentativac Lukas Klosterman.

Pet golova viđeno je u Berlinu gde je Hofenhajm slavio protiv Herte (3:2).

Lokadija i Kramarić su u 33. i 38. minutu doneli prednost gostima, da bi se potom Berlinci trgnuli i golovoma Lukebakija u 53. i Salomona Kalua u 69. stigli do izjednačenja.

Ipak, deset minuta kasnije Hubner je bio precizan kojima je doneo gostima sva tri boda.