22. Oktobra 2019.

Bajern i Juventus preokretom do pobjede, ubjedljivi Siti i PSG

Oni su ovim trjumfom napravili veliki korak ka nokaut fazi i do njega su došli nakon preokreta.

Pored meča u Londonu između Totenhema i Crvene zvezde, za ljubitelje fudbala u Srbiji najzanimljivija utakmica bila je ona u Pireju.

Nju su sjajno otvorili domaći fudbaleri, koji su preko El Arabija poveli u 23. minutu. Ipak, Bavarci su brzo uzvratili i preko Levandovskog u 34. minutu, kome je ovaj pogodak pomogao da postane 5. najbolji strelac u istoriji Lige šampiona.

Isti igrač je u potpunosti preokrenuo rezultat u 62. minutu, nakon asistencije Tomasa Milera. Delovalo je da se radi o ofsajdu, međutim, sudije iz VAR sobe su konstatovale da je gol regularan.

Prednost nemačkog šampiona u 75. minutu duplirao je Korentin Toliso, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Nadu domaćima vratio je Giljerme samo četiri minuta kasnije, ali to je bilo sve od crveno-belih iz Pireja, pa je utakmica završena rezultatom 2:3.

Juventus je izbegao šokantan poraz u trećem kolu Lige Šampiona, pošto je golovima Paula Dibale u finišu preokrenuo protiv Lokomotive i slavio sa 2:1. Ubedljive trijumfe ostvarili su Mančester Siti i PSŽ.

Lokomotiva je bila na putu da napravi čudo i salvada Juventus u Torinu, pošto je vodila od 30. minuta golom Alekseja Mirančuka.

Ipak, Dibala je u prvo u 77, a potom i u 80. minutu pogodio za trijumf Stare Dame, koja se tako izjednačila po broju bodova sa Leverkuzenom (7).

PSŽ je bio ubedljiv na gostovanju Brižu, Kilijan Mbape je upisao het-trik, Mauro Ikardi dao dva gola za konačnih 5:0.

Jedan pogodak bio je dovoljan Realu da slavi u Istanbulu protiv Galatasaraja, postigao ga je Toni Kros u 18. minutu.

Još jedan igrač koji je stigao do het-trika ove večeri je Rahim Sterling, na meču Mančester Siti – Atalanta 5:1.

Gosti su uspeli da povedu golom Malinovskog iz penala, ali su Aguero sa dva i Sterling sa tri gola obezbedili novi trujumf šampionu Engleske.