18. Marta 2021.

Bajern i Čelsi poslednji četvrtfinalisti Lige šampiona

Pored Bajerna, mesto u četvrtfinalu ove večeri obezbedio je i Čelsi, a ranije su to učinili Borusija Dortmund, Porto, Pari Sen Žermen, Liverpul, Mančester siti i Real Madrid.

Posle 4:1 u Rimu, Bavarci su odigrali taman toliko koliko im je bilo potrebno i dovoljno za “dupli trijumf”, a opet, da se previše ne umore.

Interesantno je bilo videti Sergeja Milinković-Savića sa kapitenskom trakom na ruci, budući da Ćiro Imobile nije zaigrao.

U ne preterano zanimljivom prvom poluvremenu, srpski reprezentativac je imao dve prilike da savlada Aleksandra Nibela, ali nije imao sreće da zatrese mrežu.

Ni Bajern nije bio preterano ofanzivan, ali je u 33. minutu ipak uspeo da dođe do gola kojim je prelomio susret.

Zbog prekršaja Aćerbija nad Goreckom dosuđen je penal koji je Robert Levandovski pretvorio u vodeći pogodak.

I u nastavku susreta Bajern je kontrolisao sva dešavanja na terenu “Alijanc arene”, Levandovski je pogodio stativu, a na drugoj strani je Korea imao veliku šansu u 72. minutu.

Samo nekoliko sekundi kasnije stigla je “fudbalska kazna”, a strelac posle sjajne akcije u polukontri bio je Čupo-Moting.

Ipak, “nebesko-plavi” su želeli da igraju fudbal i u 82. minutu su ipak došli do utešnog pogotka u Minhenu.

Posle slobodnog udarca Mateo Parolo je dočekao loptu na drugoj stativi i, izbegavši ofsajd, postavio konačan rezultat.

Fudbaleri Čelsija poslednji su putnici u četvrtfinale Lige šampiona.

Drugom pobedom nad madridskim Atletikom, posle mininamalne u Madridu, “plavci” su obezbedili mesto među osam najboljih u Evropi.

Strelci na “Stamford bridžu” bili su Hakim Ziješ u 34. i Emerson Palmijeri u trećem minutu sudijske nadoknade

Marokanac je iskoristio asistenciju Tima Vernera i realizovao jedno od retkih uzbuđenja u revanšu, pre nego što je Emerson postigao prvenac ove sezone u jednoj kontri kada je sve bilo uveliko rešeno.

Možda je i najveće uzbuđenje bilo malo pre trenutka odluke i sitacije koja je “ubila utakmicu”, a sve je moglo da ode u drugom smeru.

Kapiten “plavaca” Sezar Aspilikueta je povukao Janika Fereira-Karaska, koji je pao i tražio penal, uz verovatno isključenje jer je bio poslednji igrač odbrane, ali je sudija Danijele Orsato bio nem.

Ziješov pogodak je napravio razliku, pošto Atletiko nije došao da napadne prolaz, već čeka neku šansu i tako je čekao sve do poslednjih 10 minuta.

A onda je Orsato video crveni karton za Stefana Savića, isprovociranog od Antonija Ridigera, iako njegov udarac laktom nije bio preterano jak.

Atletiko se tada, u 82. minutu, definitivo predao…