8. Augusta 2020.

Barselona i Bajern obezbjedili direktan duel u 1/4 finalu

Derbi dana igra se na Kamp Nou gdje će Barselona dočekati Napoli. Prvi susret je završen rezultatom 1:1, pa je prednost na strani vicešampiona Španije, ali uvijek motivisani Napolitanci sigurno neće sa bijelom zastavom doći u Kataloniju.

Prije osam godina potpuni autsajder Čelsi uspio je na Alijanc Areni “ukrasti” Bajernu trofej Lige šampiona. Te večeri je kapitenu Franku Lampardu bilo mnogo lakše nego što ćemo biti večeras u ulozi trenera. Bajern je prije pet mjeseci u Londonu slavio sa 3:0, pa bi prolazak Čelsija u dalju fazu takmičenja bio potpisan kao najveće čudo u istoriji ovog takmičenja.

Pobjednici ovog dvomeča će igrati međusobno susret 1/4 finala Lige šampiona za šest dana u Lisabonu.

Barselona – Napoli 3:1 ( prvi meč 1:1)

Sastavi:

Barselona: Ter Stegen – Semedo, Pique, Lenglet, Jordi Alba – Sergi Roberto, Rakitić, De Jong – Griezmann (od 84’ Monchu), Messi, Suarez (od 90’ Junior)

Napoli: Ospina, Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui, Fabian( od 79’ Elmas), Demme (od 46’ Lobotka), Zielinski (od 70'Lozano), Callejon ( od 70’ Politano), Mertens, Insigne (od 79’ Milik).

2’ STATIVA! Martens sa pet metara pogađa stativu, velika prilika za Napoli.

10’ GOOL 1:0 – Rakitić je izveo korner, a Lengle šalje loptu u mrežu glavom za 1:0!

25’ GOOOL 2:0 Solo akcija i siguran pogodak Lionela Mesija, Napoliju sada treba čudo.

30’ Poništen gol Mesija zbog igranja rukom!

43’ PENAL ZA BARSELONU! Oštar start Kulibalija nad Mesijem i Čakir je nakon provjere VAR pokazao na bijelu tačku. Suarez pogađa za 3:0.

45'+ PENAL ZA NAPOLI! Rakitić je oborio Mertensa. Siguran izvođač je bio Insinje. Rezultat prvog poluvremena je 3:1.

60’ Zjelinski zbog prekršaja dobija žuti karton.

KRAJ UTAKMICE: Barselona je sačuvala prednost iz prvog poluvremena i obezbjedila duel sa Bajernom u 1/4 finalu za šest dana u Lisabonu.

Sudija: Čunejt Čakir (Turska).

Bajern Minhen – Čelsi 4:1 (prvi meč 3:0)

Bajern: Neuer, Davies, Alaba, Boateng (od 62’ Sule), Kimmich (od 70’ Odriozola), Thiago (od 70’ Tolisso), Goretzka, Perišić (od 62 Kutinjo), Muller, Gnabry(od 81’ Martinez), Levandovski

Čelsi: Caballero, James, Christensen, Zouma, Emerson, Barkley, Kante, Kovačić, Hudson Odoi, Abraham (od 81’ Giroud), Mount

2’ Pokušaj Alabe sa nekih 25 metara otišao je pored gola

9’ GOOL 1:0 Kabaljero je srušio Levandovskog. Levandovski pogađa sa 11 metara za 1:0.

14’ Miler šutira preko gola sa vrha kaznenog prostora. Dominacija Bajerna na terenu.

24’ GOOOL 2:0 Levandovski asistira, Perišić rutinski pogađa. Izigrana je odbrana Čelsija. Pitanje koliko puta će Kabaljero da vadi loptu iz svoje mreže.

28’ Hadson Odoi sjajno šutira i smanjuje rezultat na 2:1, ali sudija poništava gol zbog ofsajda

42’ Emerson (Čelsi) dobija žuti karton zbog nepotrebnog starta nad Milerom.

44’ GOOOOL 2:1, Emerson centrira, a Abraham pogađa za 2:1.

76’ GOOOOL: Uspavanku je prekinuo Toliso na kojeg igrači Čelsija nisu obraćali pažnju. Ubacivanje Levandovskog, a Francuz sam na pet metara pogađa za 3:1.

84’ GOOOL: Robert Levandovski postiže svoj 13.gol ove sezone za ukupnih 7:1.

Kraj utakmice u Minhenu, Bajern se još jednom rutinskom pobjedom nad Čelsijem plasirao u četvrtinu finala Lige šampiona.

Sudija:Ovidiu Hategan (Rumunija)