9. Novembra 2022.

Bajern deklasirao Verder, slavlje Bohuma i Štutgarta

Šampion Nemačke je na Alijanc areni slavio ubedljivo protiv Verdera iz Bremena sa 6:1 (4:1).

Izabranici trenera Julijana Nagelsmana su ogroman deo posla oko trijumfa završili u prvih 45 minuta.

Džamal Musijala je u šestom minutu doneo prednost Bavarcima, da bi Verder izjednačio četiri minuta kasnije preko Entonija Junga.

Imao je Bajern i penal u 18. minutu, ali ga Erik Maksim Čupo-Moting nije pretvorio u gol.

Nije omelo to igrače šampiona Nemačke, nastavili su sa odličnom igrom i do odlaska na odmor postigli još tri gola.

U 22. minutu mrežu gostiju je zatresao Serž Gnabri, da bi posle sjajne timske akcije u 28. minutu loptu u mrežu za 3:1 poslao Leon Gorecka.

Samo dva minuta kasnije novi mat odbrani Vedera i opet je strelac bio Gnabri.

Bajern je nastavio sa napadima i u drugom delu, Liroj Sane je u 54. minutu pogodio stativu, a u još par navrata istakao se golman gostiju.

U samom finišu, još dva gola ekipe iz Minhena – Serž Gnabri je do het-trika stigao u 82. minutu da bi konačnih 6:1 postavio Matis Tel u 84. minutu.

Bohum je na svom terenu slavio protiv Borusije Menhengladbah, 2:1 (2:0).

Odličan početak Bohuma slomio je krila igračima Borusije, jer je već posle 12. minuta bilo 2:0.

Kristofer Antvi-Ađei je u devetom minutu pogodio za 1:0, da bi tri minuta kasnije Filip Hofman pogodio za 2:0.

Borusija je u nastavku uspela da smanji na 2:1 i to u 62. minutu.

Na asistenciju Markusa Tirama mrežu Bohuma zatresao je Alasan Plea.

Borusija Menhengladbah je stigla do gola u 83. minutu preko Remija Bensebijanija, ali je posle gledanja VAR snimka poništen.

Konačno Štutgart je savladao ekipu Herte golom duboko u nadoknadi, 2:1 (1:1).

Poveo je Štutgart u trećem minutu preko Serhua Žirasija, da bi gosti u 19. minutu stigli do izjednačenja. Strelac je bio Belgijanac Dodi Lukebekio.

Meč je šeren u osmom minutu nadoknade vremena kada je Konstantinos Mavropanos pogodio za pobedu “švaba” od 2:1.