Bajern deklasirao Lacio, sjajan gol Žirua za pobjedu Čelsija

Lacio – Bajern 1:4 (0:3)
Korea 50 – Levandovski 9, Musijala 24, Sane 42, Ačerbi 47 (ag)Stadion: Olimpiko (Rim)
Sudija: Orel Grinfel

Bajern je u Rimu savladao Lacio rezultatom 4:1 (3:0), u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić počeo je meč i igrao je do 81. minuta.

Fudbaleri Lacija delovali su uplašeno od samog starta i veliku grešku napravio je Musakio u devetom minutu, što je iskoristio neumoljivi Robert Levandovski i postigao vodeći gol.

Musakio je izmenjen u 31. minutu jer je igrao katastrofalno, a umesto njega je ušao reprezentativac Bosne i Hercegovine Senad Lulić.

Između prvog gola i izlaska Musakija, stigao je defanzivac da ispadne još jednom u 24. minutu. Dejvis je prošao po levoj strani, dodao do Gorecke, a tu ispada Musakio iz igre i Musijala ostaje usamljen na ivici šesnaesterca.

Sedamnaestogodišnji fudbaler precizno gađa donji levi ugao i pogađa za 2:0.

Lacio je imao jednu solidnu šansu preko Imobilea, kada je izblokiran sa deset metara od strane Alabe, a onda sledi kazna.

Kingsli Koman krade loptu na sredini terena i kao brzi voz prolazi pored defanzivaca, ali nije uspeo da reši situaciju 1 na 1. Odbranio mu je Reina šut, ali se lopta odbila do Sanea, koji u 42. minutu pogađa za 3:0.

Na startu drugog poluvremena videli smo dva gola.

Bajern je povisio na 4:0 posle brze akcije i prodora Sanea po levoj strani. Nemac je ubacio loptu na peterac, koju je Ačerbi u 47. minutu sproveo u svoju mrežu.

Odmah je odgovorio Korea, koji je postigao gol posle sjajnog solo prodora i u 50. minutu smanjio na 1:4.

U nastavku smo videli nekoliko prilika sa obe strane, ali se mreže nisu tresle.

Zanimljiva i uzbudljiva utakmica, a Bajern pred revanš 17. marta ne mora da brine.

Fudbaleri Čelsija savladali su Atletiko Madrid u prvom meču osmine finala Lige šampiona – 1:0 (0:0).

Atletiko Madrid – Čelsi 0:1 (0:0)
Žiru 71Stadion: Nacionalni stadion Bukurešt
Sudija: Feliks Brih

Atletiko je bio formalni domaćin, ali se meč igrao u Bukureštu, na Nacionalnom stadionu.

Čelsi je bio blagi favorit i tu ulogu je opravdao.

Prvo poluvreme nije bilo preterano zanimljivo u Bukureštu.

Čolo Simeone odlučio je da prepusti posed lopte i sve ostalo ekipi Tomasa Tuhela, pa smo gledali terensku inicijativu Čelsija i organizovanu odbranu Atletika, koji čeka kontre.

Prva prilika viđena je u 14. minutu, kada je Lemar gađao glavom pored gola, a prvi i jedini udarac u okvir gola u prvom poluvremenu viđen je u 39. minutu.

Verner je izašao 1 na 1 sa Oblakom i slovenački golman mu je dobro odbranio udarac i spasao svoj tim.

Na kraju prvog poluvremena nije bilo golova.

Isto je bilo i u drugom poluvremenu.

Atletiko se branio, igrao iza lopte, dok je ona bila u nogama fudbalera Čelsija tokom većeg dela drugog poluvremena.

Jednu solidnu šansu imao je Žoao Feliks, kada je natrčao na odbitak i poslao loptu preko gola, a pored toga, Atletiko nije imao nijedan ozbiljan udarac i nijedan nije išao u okvir gola.

Čelsi je mirno pokušavao da plete mrežu oko kaznenog Atletika, ali se ekipa Čola Simeonea odlično branila i nije bilo mesta za prolaz.

Čelsiju je poništen gol u 69. minutu, kada je Žiru zatresao mrežu. Bio je Francuz u ofsajdu.

Reagovale su sudije iz VAR sobe i čekao je Feliks Brih odluku svojih kolega. Dobio je zeleno svetlo i odlučeno je da ofsajda nije bilo, pa je Čelsi poveo golom Olivijea Žirua.

Žiru je postigao prelep gol “makazicama”, pošto je ostao usamljen na penalu i pogodio donji levi ugao.

Čelsi sada ima odličnu prednost pred revanš meč na “Stamford Bridžu” 17. marta.