14. Augusta 2020.

Bajern deklasirao Barselonu, deset golova u trećoj utakmici četvrtfinala

Ko večeras nije bio uz “male ekrane”, propustio je baš mnogo. Zato posle ovog izveštaja probajte da pronađete snimak i uživate u dva sata lepote fudbala Bajerna.

Malo je dana kada Barselona izgleda potpuno bespomoćno, a sa druge strane, Bajern je u nekoliko navrata podsetio na nemačko razaranje Brazila na Svetskom prvenstvu 2014. godine.

Fudbaleri Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona ubedljivom pobedom nad Barselonom u Lisabonu rezultatom 8:2!

Samo pola sata igre na stadionu Luž bilo je dovoljno nemačkom šampionu da osigura trijumf i nastavi put ka evropskoj tituli, ali je na kraju viđen jedan od najubedljivijih trijumfa u istoriji takmičenja!

Furioznom partijom od starta utakmice, a posebno sredinom prvog i u finišu drugog dela, kad su postigli ukupno šest pogodaka, Bavarci su stigli do polufinala.

Tamo će čekati boljeg iz duela Mančester Siti – Lion.

Od prvog minuta je tim Hansija Flika sa svih strana napadao Katalonce, a posebno raspoloženi za igru bio je Tomas Miler. Upravo je nemački napadač doveo Bajern u vođstvo u četvrtom minutu.

Ivan Perišić je ubacio loptu sa leve strane do Milera, koji je odigrao dupli pas sa Robertom Levandovskim, a potom precizno gađao sa 11 metara.

Nije se dugo čekalo na novi gol. I on je bio delo igrača Bajerna, ali je lopta završila iza leđa Manuela Nojera. U sedmom minutu, David Alba je probio po levoj strani i centrirao u sredinu, a David Alaba izuzetno nespretno reagovao i praktično lobovao Manuela Nojera za izjednačenje.

Imala je Barsa u narednih nekoliko minuta dve šanse za preokret – šut Luisa Suaresa zaustavio je Nojer, a pokušaj Lionela Mesija stativa.

Ispostavilo se da su Katalonci time samo razljutili bavarsku mašineriju.

Flikov tim je uspostavio apsolutnu dominaciju terenom, postao potpuno neuhvatljiv za protivnika i opsedao gol Ter Štegena. Epilog – tri pogotka u mrežu Katalonaca za devet minuta!

Najpre je u 22. Perišić snažnim udarcem sa leve strane krunisao asistenciju Serža Gnabrija i, ujedno, kaznio izgubljenu loptu Serhija Roberta u opasnoj zoni, da bi u 28. egzekutor bio Gnabri.

Maestralnu loptu preko odbrane Barselone poslao je Leon Gorceka, pa brzonogom Nemcu nije bilo teško da zatrese mrežu.

Ni tu se Bajern nije zaustavio. Levandovski je propustio sjajnu šansu nekoliko trenutaka kasnije, ali je gol viđen već u sledećem napadu. Džošua Kimih je centrirao na prvu stativu, gde je Miler postavio nogu drugim golom otklonio sve dileme oko pobednika.

Nastavili su Bavarci da “melju” ekipu Kikea Setijena, koja nije mogla da poveže redove ni u odbrani ni u napadu, pa je do poluvremena prednost mogla da bude i ubedljivija.

Možda tada nije, ali do kraja jeste – neverovatno ubedljiva. I u drugih 45 minuta viđena je ista slika na terenu, a kratkotrajni Barsin trzaj i gol Luisa Suaresa u 57. minutu za 4:2 samo je dolio ulje na vatru.

Usledio je surov odgovor. Džošua Kimih u 63, Robert Levandovski u 82, i Filipe Kutinjo u 85. i 89. pobrinuli su se za pobedu kakva se ne pamti u nokaut fazi elitnog takmičenja!

Sastavi:

Barselona (4-3-1-2): Ter Štegen – Semedo, Pike, Lengle, Alba – Buskets, De Jong, Roberto – Vidal – Suares, Mesi

Bajern (4-2-3-1): Nojer – Kimih, Boateng, Alaba, Dejvis – Gorecka, Tijago – Gnabri, Miler, Perišić – Levandovski.