27. Decembra 2022.

Bajčetićev prvenac za Liverpul, istorija za Robertsona i Salaha

Tako su “redsi” upisali i treću pobedu u nizu u prvom rangu engleskog fudbala, a ujedno na najbolji način odgovorili nakon eliminacije u Liga kupu gde je bolja bila ekipa Sitija.

Liverpul je od samog starta bio bolji protivnik i ofanzivna igra je nagrađena već u petom minutu. Jednu loptu preko protivničke odbrane je iskoristio Endi Robertson i paralelnim pasom iz prve proigrao Mohameda Salaha koji je bio spreman i zatresao mrežu Olsena koji menja još uvek odsutnog Martinesa među stativama.

Za levog beka iz Škotske je to bila 54. asistencija u Premijer ligi i tako je po tom parametru prestigao Lejtona Bejnsa, koji je do sada bio bio na vrhu te liste među defanzivaca sa 53 dodavanja za gol.

Već u 2:0 minutu se opet tresla mreža Vile, ali je pogodak Žoela Matipa poništen zbog ofsajda, samo da bi pred pauzu njegov partner u odbrani uspeo da se upiše u strelce. Van Dajk je iskoristio Salahovu asistenciju i duplirao prednost gostiju.

Egipćanin je na taj način postao jedini igrač uz Stivena Džerarda sa najmanje 50 golova i asistencija u eri Premijer lige.

Za sve to vreme je i Aston Vila imala svoje prilike, ponajviše preko Olija Votkinsa kojeg nije htelo. Čak mu je i poništen gol odmah po početka drugog poluvremena. Ipak, dočekao je predah u 59. minutu kada je iskoristio centaršut Daglasa Luisa i prepolovio zaostatak.

Ipak, momentum nije iskorišćen. Tačku na meč je stavio tinejdžer Stefan Bajčetić koji je ušao u 79. minutu igre umesto Hendersona. Požrtvovan je bio Darvin Nunjes kojeg i na ovom meču nije hteo gol. Srećom te u svom arsenalu ima još štošta, a nakon ovog poteza se izrodio treći gol mlađanog reprezentativca pred kojim je izbor – Srbija ili Španija.

Naposletku je Liverpul na terenu imao i trojicu tinejdžera jer je pored Eliota i Bajčetića debitovao u Premijer ligi veoma talentovani Ben Doak koji je stigao iz Seltika.

Liverpul je sada šesti i smanjuje zaostatak u odnosu na klubove koji su na mestima koje vode u Evropu. Kada je reč o Vili, ekipa Unaja Emerija je 12. i ovaj poraz je prekinuo seriju od dva trijumfa u nizu od dolaska španskog stručnjaka.