Austrija "slomila" hrabre Makedonce - BIGportal.ba
Fudbal Sport

Austrija “slomila” hrabre Makedonce

U prvoj utakmici grupe C na Evropskom prvenstvu Austrija je savladala Severnu Makedoniju rezultatom 2:1 (1:1).

Utakmica na Nacionalnom stadionu u Bukureštu bila je istorijska za naše južne susede jer su po prvi put u istoriji države zaigrali na nekom velikom takmičenju.

Isto tako i gol koji je Goran Pandev postigao u 28. minutu će biti upisan u njihovoj istoriji.

Grupa C, 1. kolo
Austrija – Severna MakedonijaStadion: Nacionalna arena (Bukurešt)
Sudija: Andreas Ekberg (Švedska)
Austrija: Bakman – Lajner, Dragović, Hintereger, Ulmer – Baumgartner, Lajmer, Šlager, Alaba – Sabicer – Kalajdžić.Severna Makedonija: Dimitrievski – Nikolov, Ristovski, Velkovski, Musliu, Alioski – Bardi, Ademi, Elmas – Trajkovski, Pandev.

Ali, kada se sve sabere i oduzme, Austrija je zasluženo upisala tri boda na startu šampionata, najviše zahvaljujući mnogo većem iskustvu i kvalitetu koji je selektor Foda uveo sa klupe.

Jer upravo izmene koje je napravio u 58. minutu su donele prevagu, pošto su tada u igru ušli prvi strelac tima Marko Arnautović i Mihael Gregorič, strelci odlučujućih pogodaka.

Makedonci su krenuli hrabro, nisu se povukli, ali su ipak prvi primili pogodak. U 18. minutu je Marsel Sabicer poslao teledirigovan pas ka Štefanu Lajneru, a on je iz prve poslao u drugi ugao na veoma efektan način.

Međutim, brzo su se Makedonci oporavili od početnog šoka. Istina, uz dosta sreće u 28. minutu stigli su do izjednačenja.

Hintereger je napucao Sabicera, lopta se odbila do golmana Bahmana, ali je Trajkovski naleteo na njega i lopta se odbila do Gorana Pandeva koji je pogodio praznu mrežu.

Bio je to prvi gol ikada Makedonaca na završnici bilo kog reprezentativnog takmičenja.