Australijanki zlato u bacanju koplja, svjetski rekord Amerikanke - BIGportal.ba
Atletika Sport

Australijanki zlato u bacanju koplja, svjetski rekord Amerikanke

Kelsi-Li Barber, australijska bacačica koplja, osvojila je zlato na Svetskom prvenstvu u Judžinu.

Njoj je to druga uzastopna svetska titula i treća uzastopna medalja na velikim takmičenjima, pošto je osvajala zlato u Dohi 2019. i bronzu na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Barber je bacila koplje u trećoj seriji na daljinu od 66,91 metara i to je bilo nedostižno za njene rivalke.

Srebro je osvojila Amerikanka Kara Vinger koja je ostvarila rezultat od 64,05 metara, dok je bronza otišla u ruke Japanke Haruke Kitaguči.

Ona je ostvarila rezultat od 63,27 metara.

Sanjala sam o ovom trenutku. Jedna je stvar pobediti jednom na prvenstvu sveta, sasvim je drugačije to uraditi dva puta uzastopno. Biću iskrena, to sam zaista dugo želela, to je deo mojih snova. Pre mesec i po dana sa osetila da mogu da uradim to, ta vera u sebe mi je dala snagu da treniram i od tada se nisam zaustavljala“, poručila je Barber.

Peruanska atletičarka Kimberli Garsija-Leon osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u američkom Judžinu, u brzom hodanju na 35 kilometara.

Ona je pobedu ostvarila u vremenu dva sata, 39 minuta i 16 sekundi, i tako je došla do druge zlatne medalje na takmičenju u Judžinu, pošto je pre nedelju dana slavila u brzom hodanju na 20 kilometara.

Srebro je kao i u trci na 20 kilometara pripalo Poljakinji Katažini Zdjeblo. Ona je današnju trku završila vremenom 2:40,03 sata, a bronzu je osvojila Kineskinja Ćijang Šidjije (2:40,37), koja je takodje ponovila uspeh sa trke na 20 kilometara.

Amerikanka Sidni Meklaflin postavila je novi svetski rekord na 400 metara sa preponama.

Ona je na Svetskom prvenstvu u Judžinu za 73 stota dela sekunde oborila svoj prethodni rekord.

Meklaflin je na cilj stigla u vremenu 50,68, druga je bila Holanđanka Femke Bol koja je ostvarila vreme 52,27 dok je treća bila Dilajla Muhamad, koja nije uspela da odbrani svetsku titulu.

Ona je na cilj stigla u vremenu 53,13.

Sidni Meklaflin je četvrti put u poslednjih 13 meseci uspela da obori svetski rekord.

Pre ere Meklaflinove, prethodni rekord stajao je na snazi pune 33 godine.

Ko zna koliko puta ću još morati da pogledam trku. Mislim da uvek postoji prostor da se napreduje. Pomeramo granice sporta, posebno u atletici“, izjavila je svetska rekorderka.

Osim zlata, njoj je pripala i nagrada od 100.000 dolara zbog obaranja svetskog rekorda.