26. Novembra 2022.

Australijanci srušili Hrvate i stigli do finala Dejvis kupa

Izabranici selektora Lejtona Hjuita na meču u Malagi pobedili su u prvom polufinalu Hrvatsku sa 2-1.

I bez prve violine, Nika Kirjosa, uspeli su da ostvare sjajan rezultat, biće im to prvo finale još od 2003. godine.

Hrvatska je dobila prvi singl meč, Borna Ćorić je slavio protiv Tanasija Kokinakisa, 6:4, 6:3.

Međitim, Australijanci, koji su čuvenu “salataru” osvajali čak 28 puta, uspeli su da izjednače.

Aleks de Minor je u drugom singl meču pobedio iskusnog Marina Čilića sa 6:2, 6:2.

I onda je odluka morala da padne u dublu.

Činilo se da su Hrvati bliži finalu, Nikola Mektić i Mate Pavić dobili su prvi set u taj-brejku, ali su Maks Parsel i Džordan Tompson pokazali da su žilav protivnik.

Na kraju, Australijanci su preokrenuli i posle 136 minuta igre slavili su sa 6:7 (3), 7:5, 6:4.

Australija će u finalu igrati sa pobednikom susreta između Italije i Kanade koji se igra u subotu 26. novembra.