1. Jula 2020.

Atletiko penalima usporio Barsu u borbi za titulu

Barselona je u 11. minuti stigla u vođstvo. Mesi je centrirao iz kornera, a nespretan u svom kaznenom prostoru bio je Diego Kosta koji je loptu poslao iza leđa Jana Oblaka za vođstvo katalonskog kluba od 1:0.

Kosta je samo šest minuta nakon toga imao priliku da ispravi svoju grešku jer je sudija Hernandez svirao penal za Atletiko Madrid nakon prekršaja Vidala nad Karaskom, ali udarac Koste odbranio je Ter Štegen i činilo se da će domaći tim zadržati prednost.

Ipak, nakon VAR intervencije, sudija je pokazao da će se penal ponoviti jer je Ter Štegen napustio gol-liniju u trenutku kada je odbranio penal, a odgovornost je preuzeo Saul koji je mirno poslao golmana Barselone u jednu, a loptu u drugu stranu za 1:1.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena, a onda u 50. minuti sudija drugi put pokazuje na bijelu tačku, ovaj put za Barselonu i Lionel Mesi to koristi i “panenkom” pogađa za 2:1, što mu je bio i 700. gol u karijeri.

Ali, slavlje Barselone nije dugo trajalo jer je sudija Hernandez u 62. minutu treći put pokazao na bijelu tačku, opet za Atletiko Madrid, a Saul je i ovaj put bio precizan i pogodio za 2:2.

Rezultat se do kraja meča nije promijenio i ostalo je 2:2, što znači da je Barselona sada na jedan bod manje od Real Madrida koji svoj meč 33. kola tek treba igrati protiv Hetafea i, ukoliko upišu pobjedu, onda će imati četiri boda više od velikog rivala i pet kola prije kraja će biti izuzetno blizu titule prvaka.