29. Oktobra 2021.

Atletiko dva puta vodio, Makedonac neutralisao sa dva penala

Time su “jorgandžije” ostale van vodeće grupe timova u LaLigi, te sa 19 osvojenih bodova zauzimaju tek šesto mesto na tabeli.

Dva puta je imala prednost ekipa Dijega Simeonea, ali ju je potpuno atipičnu za nju, dva puta ispuštala protiv pretposlednjeg tima na tabeli.

Atletiko je vodio od 12. minuta kada je Antoan Grizman najpre izveo korner, pa centrirao iz “popravnog”, a imao je sreće da mu se treći put odbije lopta i da je glavom smesti u mrežu.

Ali, u 37. minutu je neoprezni Luis Suares skrivio jedanaesterac koji je u 1:1 pretvorio reprezentativac Severne Makedonije Enis Bardi.https://streamable.com/e/3mi3fk

Madriđani su terensku inicijativu ponovo naplatili u 76. minutu kada je Rodrigo De Pol veoma lepo asistirao za Markosa Kunju koji je pogodio za novo vođstvo gostiju.

Ali, ono je potrajalo tek desetak minuta pošto je u 87. Renan Lodi igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a VAR potvrdio da je to novi penal za Levante.

Ponovo je loptu na 11 metara namestio Enis Bardi i matirao Jana Oblaka za konačnih 2:2.