17. Marta 2019.

Atletik iznenadio Atletiko Madrid u Bilbau

Krupan korak je Bilbao napravio ka svom opstanku u Primeri pobedom nad Atletiko Madridom na svom stadionu, a San Mames je pobedu video tek u drugom poluvremenu.

Strelac prvog pogotka je bio Injaki Vilijams u 73. minutu, a tačku na “i” je stavio je Kenan Kodro u 85. minutu.

Sada je Atletik Bilbao skočio na poziciju devet sa 37 osvojenih bodova, dok je Atletiko Madrid na drugom mestu sa 56 i velike su šanse da im Barselona pobegne na 10 bodova prednosti, dok im se Real Madrid dodatno približio.

Čisto podsećanja radi, Atletik Bilbao je jedini klub uz Real Madrid i Barselonu koji nikada nije ispao iz elitnog španskog fudbalskog takmičenja.

Fudbaleri Đirone pobedili su Leganes u gostima sa 2:0, a strelac je bio Portu u 13. i 22. minutu.

Đirona je sada 12. na tabeli sa 34 boda, jednim više od Leganesa.