20. Februara 2020.

Atalanta na korak do četvrtfinala, Lajpcig “srušio” Totenhem u Londonu

Blistavu partiju pružio je tim iz Bergama, koji Ligu šampiona igra u obližnjem Milanu.

Atalanta je održala čas fudbala Špancima sjajnom napadačkom igrom, vođenom sa klupe iskusnog Đanpjera Gasperinija i na terenu od kapitena Alehandra “Papua” Gomeza.

Već posle prvog poluvremena bilo je jasno da Valensiju čeka debakl u režiji Atalante. Gomez je kreirao za debitanski gol u Ligi šampiona Hansa Hateburga, a onda su Josip Iličić i Remo Freuler postigli dva evrogola sa ivice kaznenog prostora.

Atalanti je sve išlo za nogom, imala je ubitačne kontre, dok je na drugoj strani Valensija promašivala, čak i kada je imala prazan gol (Maksi Gomez).

I onda iz jedne takve kontre drugi put je pogodio Hatebur. Ostavio je iza sebe kompletnu odbranu “slepih miševa” za potpuni “nokaut” Valensije.

Do kraja je Valensija, koja je igrala bez “pola tima”, uspela da smanji razliku preko rezerviste Denisa Čeriševa.

Ipak, na Mestalju se vraćaju sa ogromnim zaostatkom, teško nadoknadivim. Za plasman u četvrtfinale biće potreban jedan od najvećih preokreta u istoriji ovog takmičenja.

Revanš je na programu 10. marta.

Fudbaleri Razenbal Lajcpiga su rezultatom 1:0 pobedili Totenhem na njihovom stadionu u Londonu.

Osmina finala Lige šampiona
Totenhem – Lajpcig 0:1 (0:0)
Verner 56p

Prvo poluvreme je bilo vrlo tečno i zanimljivo, a iako nije bilo golova bilo je zaista dosta prilika pogotovo kada se priča o Lajpcigu.

Oni su već u drugom minutu utakmice izvršili veliki pritisak na odbranu Totenhema i u nizu imali tri kvalitetne šanse i najopasnije je bilo kada je Anhelino pogodio stativu.

Stadion: Totenhema u Londonu
Sudija: Džunejt Čakir (Turska)
Totenhem: Loris, Orije, Aldervireld, Sančes, Dejvis, Vinks, Žedson Fernandeš, Lo Selso, Ali, Bergvajn, Lukas Moura.
Menadžer: Žoze Murinjo
Lajpcig: Gulaši, Mukiele, Halstenberg, Klosterman, Anhelino, Lajmer, Ampadu, Sabicer, Nkunku, Šik, Verner
Trener: Julijan Nagelsman

Nastavili su gosti da igraju u istom ritmu, izabranici Žozea Murinja nisu znali kako da odgovore na ovu igru Lajpciga, ali im je laknulo kada je lopta koju je Šik glavom uputio ka njihovom golu otišla pored stative.

Totenhem je preko Lukasa Mure pokušao da zapreti, ali se nemački predstavnik odbranio, da bi Timo Verner u 36. minutu propustio veliku priliku za postizanje gola i tako se prvo poluvreme završilo bez golova.

Zanimljivo je bilo što je primećeno da su dva igrača Lajpciga imala različite dresove od ostatka ekipe, a evo i dokumentovane slike.

Drugo poluvreme je počelo tako što su navijači Lajpciga u teren ubacili rolne kako i kamera išla pravo na njih, a oni su baš u tom momentu razvili transparent:

“Ustanite da biste se izborili za ograničenje u cenama karata”

Lukas Mura je prvi pripretio u drugom poluvremenu, dok je u 51. minutu Lajpcig po prvi put pripretio kada je Nkunku iz slobodnog udarca gađao, ali ipak prejako.

Oni su do vođstva došli već u 56. minutu utakmice kada je Ben Dejvis skrivio jedanaesterac, a odogovornost na sebe preuzeo Timo Verner i uspeo da pogodi mrežu za vođstvo Lajpciga od 1:0.

Ponovo je Totenhem zaigrao bolje, ponovo je zapretio Lukas Mura, ali je Gulaši bio odlično postavljen.

U 73. minutu utakmice je Totenhem imao slobodan udarac koji je izveo Lo Selso, ali se Gulaši još jednom istakao i na fantastičan način odbranio taj njegov šut.

Do kraja utakmice je Totenhem pokušao da ugrozi gol Lajpciga i izvuče makar remi na svom terenu, ali su se gosti fantastično branili i osujetili svaki novi napad izabranika Žozea Murinja.

Utakmica je bila produžena za 5 minuta zbog izmena i ukazivanja lekarske pomoći, ali ničeg posebnog nije bilo.

Ovom pobedom minimalnim rezultatom Razenbal Lajpcig je pred istorijskim rezultatom, pošto će sa golom prednosti dočekati Totenhem za 2 nedelje i ukoliko sačuvaju prednost u Nemačkoj plasiraće se u četvrtfinale Lige šampiona.