28. Novembra 2020.

ASVEL “pregazio” Barselonu, Fener pao pred Valensijom, Panatinaikos bolji od Bajerna

ASVEL je posle sedam odigranih utakmica Evrolige imao samo jednu ostvarenu pobedu i u meču sa Barselonom nikako nisu bili favoriti.

Ipak, francuski predstavnik je uspeo sve da iznenadi i da upiše jako vrednu pobedu broj dva u elitnom košarkaškom takmičenju, ovoga puta rezultatom 80:68.

Verovali ili ne, ASVEL je već u prvoj četvrtini ubacio čak 25 poena, na krilima Fola i Jabusela, dok je Barsa najviše “živela” od poena Nikole Mirotića, a Bolmaro se uključio u finišu četvrtine.

U sledećem kvartalu domaćin postiže 20 poena, podiže svoju prednost na 9 poena razlike pri odlasku na “veliki odmor”, a potom u trećoj četvrtini uglavnom drži dvocifrenu prednost, koja je u jednom momentu iznosila 65:49.

Do kraja utakmice se nije postavljalo pitanje pobednika, samo smo čekali da vidimo konačni rezultat koji je glasio 80:68, a Barsa bila bez šansi da ostvari pobedu.

Dejvid Lajti je sa 17 poena bio najbolji u ASVELu, 14 je imao Noris Kol, 12 Frimen, a 10 Kaudi. Na drugoj strani 14 poena Mirotića uz 9 skokova, 12 Kalatesa, a 9 Korija Higinsa.

Košarkaši Panatinaikosa su rezultatom 83:76 bili bolji od minhenskog Bajerna u utakmici 11. kola Evrolige.

Panatinaikos u OAKA Areni nikada nije lak protivnik i u to su se Andrea Trinkijeri i njegovi izabranici i sami uverili.

Panatinaikos je u Atini rezultatom 83:76 bio bolji od Bajerna i tako upisao tek treću pobedu u Evroligi, dok je Bajern zabeležio i četvrti poraz.

Bajern je na krilima Lučića poveo sa 6:2, ali su Zeleni znali kako da odgovore i brzo stigli do preokreta, kada su sredinom prvog kvartala napravili seriju 13:0 i četvrtinu završili sa 18:13, da bi ta prednost bila i dvocifrena pre poluvremena na koje se otišlo sa 44:35 u njihovu korist.

Do kraja utakmice su košarkaši Panatinaikosa sve vreme bili u vođstvu, a pred kraj je bilo malo drame kada je Bajern prišao na 79:73 poenima Cipsera, ali je Nedović vezao 5 poena i vratio visoku prednost.

Upravo je Nedović bio najefikasniji u Panatinaiksou sa 17 poena, Ros je imao 14, a po 12 postigli su Papajanis i Papapetru. Na drugoj strani, ponovo je Lučić bio najbolji sa 20 poena, Boldvin je imao 12, koliko i Rejnolds, a Cipser 11.

U 11. kolu Evrolige Valensija je pobedila Fenerbahče u “Ulker areni” rezultatom 90:86 (16:17, 17:26, 26:21, 31:22)

Meč u Istanbulu bio je veoma dramatičan, baš kao što je bilo i prošle sezone, a valjalo bi izbrojati koliko puta su se timovi smenjivali u vođstvu.

Na kraju je “klatno” prešlo na stranu španskog tima koji je stigao do skora 7-3, dok je Fener sada na 4-7.

Ovo je četvrti uzastopni poraz Igora Kokoškova i Fenera, i to sva četiri od španskih timova (Barselona, Baskonija, Real u gostima i sada Valensija na svom terenu).

Na početku smo gledali egal i potpuno izjednačen susret u celoj prvoj i polovini druge četvrtine.

Onda je usledila serija Fenera, pre svega na krilima Dešona Pjera i Bobija Diksona koji su doprineli da razlika na poluvremenu bude dvocifrena – 43:33.

Ali, Valensija to neutrališe odmah na startu treće deonice serijom 10:0 poenima Nikole Kalinića, Bojana Dubljevića Sama van Rosoma za 43:43.

Od tog momenta smo ponovo gledali rezultatsku “klackalicu”, sve do sredine poslednje četvrtine.

Danilo Bartel je pogodio trojku za 73:73, a od tog momenta trojica igrača su napravila razliku.

Najpre Kremen Prepelič sa dve uzastopne trojke, potom Bojan Dubljević fantastičnim zatvaranjem svog reketa i kontrolom skoka, a onda i sjajni Sam van Rosom.

Bek Valensije je dao sve poene Valensije u poslednjih minut, osam vezanih i bio “iks faktor” za trijumf tima Haimea Ponsernaua.

Na kraju je bio najefikasniji igrač utakmice sa 20 poena, Prepelič Vilijams su imali po 13, Dubljević 11, a Kalinić je meč završio sa 9 koševa.

Fener je predvodio Pjer sa 18 poena, Dikson je ubacio 16, Braun 15, a Bartel 14.