26. Novembra 2019.

Aston Vila jača od Njukasla za bijeg od zone ispadanja

Utakmicom između Aston Vile i Njukasla je 13. kolo kompletirano, a Vila je ostvarila veoma važnu pobedu kojom su pobegli od zone ispadanja.

Pre ovog meča, ekipa iz Birmingema je bila na 17. poziciji sa 11 osvojenih bodova, samo jedno mesto iznad “crvene zone”, u kojoj se nalaze Votford, Sautempton i Norič.

Aston Vila je odigrala odličan meč i ostvarila prvu pobedu nad Njukaslom još od 2011. godine, a do nje su je nosili Konor Urijan i Anvar El Gazi, koji su u 32. odnosno 36. minutu utakmice postizali golove.

Urijan je iz slobodnog udarca matirao Dubravku, da bi El Gazi posle centaršuta bio u petercu u pravo vreme i samo sproveo loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu je Aston Vila mogla i da uveća prednost, a nekoliko momenata pred sudijski zvižduk Dubravka je sprečio fantastičan pogodak, pa je utakmica završena rezultatom kojim se okončalo prvo poluvreme, 2:0.