10. Novembra 2022.

Arsenal “žrtvovao” Liga kup, ispao i Totenhem

Brajton je iskoristio činjenicu da je Mikel Arteta promešao karte i tako stigao do velikog trijumfa na “Emirejtsu”.

Ovaj tim je u tekućoj sezoni slavio u gostima kod Junajteda, odigrao je nerešeno na Enfildu, te na svom terenu pobedio Čelsi u Premijer ligi.

Meč protiv Arsenala nije dobro počeo za njih, pošto je Nketija u 20. minutu doneo prednost “tobdžijama”.

Ipak, do pauze Brajton stiže do izjednačenja, a strelac u 27. minutu iz penala bio je Velbek.

Mitoma je u 58. minutu doneo preokret Brajtonu, a pobedu u 71. minutu osigura je Lampti.

Sličan podvig napravio je i Notingem Forest, koji je na svom terenu izbacio Totenhem (2:0).

Notingem je na svom terenu slavio zahvaljujući golovima Lodija u 50, odnosno Lingarda u 57. minutu.

Dalje je prošao i Vulverhempton, koji je sa 1:0 pobedio Lids, a pobedonosni gol postigao je Traore u 85. minutu.

U ovom terminu, čak tri meča 1/16 finala Liga kupa okončana su posle penala.

Njukasl je eliminisao Kristal Palas (0:0, 3:2), Sautempton je pobedio Šefild Venzdej (1:1, 6:5), dok je Blekburn slavio protiv Vest Hema (2:2, 10:9).