3. Marta 2020.

Arsenal rutinski preko trećeligaša do četvrtfinala FA Kupa

Klub iz Severnog Londona savladao je u osmini finala trećeligaša Portsmut rezultatom 0:2 (0:1).

Utakmica je odigrana na “Freton Parku” u Portsmutu, pred 18.839 gledalaca.

Arsenal je bio veliki favorit u meču protiv nekadašnjeg osvajača FA Kupa i tu ulogu je rutinski opravdao.

Imali su u prvih pola sata igre nekoliko prilika preko Martinelija i Sake, ali su obojica bili neprecizni, pa golman domaće ekipe nije imao mnogo posla.

Taman kada su svi na “Freton Parku” mislili da se mreže neće tresti u prvom delu igre, gosti su došli do prednosti u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Lopta je izbijena nakon kornera, ali se vratila do Risa Nelsona, koji ubacuje preciznu loptu na penal, na koju natrčava Sokratis Papastatopulos i postiže efektan pogodak.

Arsenal je u nastavku što pre želeo da duplira prednost i praktično reši meč, što su uspeli u 51. minutu.

Ris Nelson je ponovo ubacio sa desne strane, nisu se dobro snašli domaći štoper i Edi Nketija smestio je loptu u mrežu.

Do kraja meča je Arsenal imao dve izgledne prilike preko Martinelija i Sake, ali rezultat se nije menjao.