Bugarski CSKA iz Sofije odneo je bod iz Rima, dok je Arsenal rutinski kod kuće savladao Dandalk.

Na preostala četiri meča videli smo četiri minimalne pobede.

Grupa A

Kluž i Jang Bojs podelili su bodove u Rumuniji – 1:1 (0:0).

Strelac za Kluž bio je Rondon u 62. minutu, dok je bod švajcarskoj ekipi doneo Fašnat u 68. minutu.

Roma nikako nije uspevala da slomi CSKA iz Sofije.

Napadali su tokom većeg dela meča, ali je golman gostujuće ekipe imao tri dobre odbrane.

I gosti iz Bugarske imali su svoje prilike.

Pau Lopes je sjajno branio udarce Jomova, Sova i Enrikea u drugom poluvremenu.

Na kraju, meč je završen bez golova.

Grupa B

Arsenal je rutinski kod kuće savladao irski Dandalk – 3:0 (2:0).

Dobro su se držali Irci sve do kraja prvog poluvremena, ali je onda Arsenal postigao dva brza gola.

Golove su postizali Nketija u 42. i Vilok u 44. minutu, da bi Pepe u 46. minutu, na samom startu drugog poluvremena, rešio pitanje pobednika.

U drugom meču ove grupe, Molde je savladao Rapid iz Beča – 1:0 (0:0).

Gol za norvešku ekipu postigao je Omojuanfo u 65. minutu.

Grupa C

Francuska Nica je kao domaćin savladala izraelski Hapoel Ber Šivu – 1:0 (1:0).

Pogodak za Nicu postigao je Guiri u 23. minutu.

Slavija je u Pragu savladala Bajer Leverkuzen – 1:0 (0:0).

Nemački tim igrao je sa igračem manje od 22. minuta, kada je Belarabi dobio direktan crveni karton.

Slavija je propustila najbolju moguću priliku u 65. minutu.

Stančiju je promašio penal, a u igru je ušao samo nekoliko minuta ranije.

Konačno su došli do vodećeg i pobedonosnog gola u 80. minutu, kada je mrežu Levera pogodio Olajinka.

U okviru drugog kola Lige Evrope, fudbaleri Napolija pobedili su Real Sosijedad, Rijeka je doživela debakl u Alkmaru, Benfika je nadigrala Standard…

U okviru Grupe F Napoli je na gostovanju savladao Real Sosijedad sa 1:0.

Tokom utakmice nije bilo mnogo prilika, te je viđeno malo šuteva u okvir gola, ali je jedna šansa bila dovoljna Napolitancima.

Za konačan rezultat pobrinuo se Politano u 56. minutu utakmice.

U drugom meču iste grupe AZ Alkmar je kod kuće razbio Rijeku sa 4:1.

Kupmajners je iskoristio penal u šestom minutu, a zatim je povisio prednost Gudmunson.

Na semaforu je bilo 3:0 posle gola Karlsona, a još jedan gol u mreži gostiju viđen je u 60. minutu kada je ponovo pogodio Gudmunson.

Kulenović je postigao počasni gol za goste u 72. minutu.

U Španiji su bez golova odigrali Granada PAOK u meču Grupe E.

Na golu Grka bio je Živko Živković, dok je bez ofanzivnog učinka ostao Andrija Živković, koji je zaradio žuti karton.

Najbolju priliku na meču imao je igrač gostiju Švab, ali je Granada bila ofanzivnija. Međutim, izostale su prave prilike, kao i golovi.

Omonija PSV su takođe igrali u Grupi E, a domaćin iz Ajndhovena je došao do pobede od 2:1.

Đordi Gomes je doveo domaćina u vođstvo golom sa više od pola terena.

U 40. minutu je bilo 1:1 kada je pogodio Malen, a mreže su mirovale sve do poslednjih minuta utakmice.

Velika tri boda svojoj ekipi doneo je sjajni Malen svojim drugim golom i to u drugom minutu sudijske nadoknade.

U Grupi D Benfika je u Lisabonu savladala Standard iz Liježa sa ubedljivih 3:0.

Iako je domaćin konstantno napadao i šutirao, nikako nije mogao do gola.

Sve se, ipak, promenilo u 49. minutu kada je dosuđen penal koji je realizovao Pici.

U 66. je još jednom protiv Belgijanaca dosuđena najstroža kazna koju je realizovao Valdšmit, a konačan rezultat bio je delo Picija u 76. minutu utakmice.

U drugom meču pomenute grupe Rendžers je savladao Leh sa 1:0.

Rendžers je više napadao i bio konkretniji, a to im se isplatilo u 68. minutu.

Najbolji igrač ekipe Alfredo Morelos je postavio konačan rezultat.