12. Septembra 2020.

Arsenal razbio Fulam, Parker će imati šta da kaže o Mitroviću

Osim što je ovo bio prvi meč u novom šampionatu, radovali smo se ovom susretu jer smo ponovo videli Aleksandra Mitrovića na najvećoj engleskoj pozornici.

Međutim, mnogi navijači i “Fantazi igrači” su se iznenadili kada je Skot Parker odlučio da srpskog reprezentativca ostavi na klupi.

To je u velikoj meri “saseklo krila” Fulamu, koji je u napadačkim akcijama delovao potpuno bezidejno.

Arsenal, sa druge strane, izgledao je sveže i razigrano, pa je već u osmom minutu poveo golom Aleksandra Lakazeta.

Iako je bilo još nekoliko prilika za tim Mikela Artete, do poluvremena više nije bilo pogodaka.

Ali, već posle četiri minuta igre u nastavku Gabrijel je na svom debiju dao gol i povisio na 2:0.

Osam minuta kasnije “sevnula” je sjajna kontra gostiju, koju je perfektnim pasom pokrenuo Vilijan.

Proigrao je Pjera-Emerika Obamejanga, koji je na fantastičan način završio akciju.

I tek tada se menadžer domaćih Skot Parker setio da na klupi ima “zlatnu kopačku” Čempionšipa iz prethodne sezone.

Međutim, nije bilo dovoljno vremena, prilika, a ni volje u nogama igrača Fulama da se pripremi iole ozbiljnija šansa za Aleksandra Mitrovića.

Bio im je ubijen moral i zbog toga su u finišu delovali neorganizovano sa puno grešaka u predaji lopte.

Biće zanimljivo čuti šta će Parker reći o svojoj odluci da ne počne utakmicu sa Srbinom u startnoj postavi.