2. Oktobra 2020.

Arsenal poslije penala eliminisao Liverpul

Posle devedeset minuta igre nije bilo golove, pa su fudbaleri oba tima pristupili jedaneastercima.

Heroj “tobdžija” je Bernard Leno koji je odbranio dva penala, prvo Origiju, a potom i Viloku.

Kod Arsenala jedini je promašio Elneni u trećoj seriji, međutim Leno je izvukao stvar i doneo pobedu ekipi iz Londona.

Za Liverpul svih devedeset minuta odigrao je srpski fudbaler Marko Grujić.

Tokom devedeset minuta “redsi” su bili bolji protivnik, uputili su čak 16 udaraca, od čega sedam u okvir gola, međutim nijedna, do penala, nije završila iza leđa Lena.

Grujić je imao dva sjajna pokušaja, ali oba puta je Leno fantastično reagovao. Prvo je u 60. minutu snažno šutirao, a potom je tri minuta kasnije pokušao glavom – u oba navrata Leno je odbranio.

Na kraju se pristupilo penala za koje ste pročitali kako su se završili.

Ranije u toku dana Brentford je eliminisao Fulam sa 3:0, dok je Stouk pobedio Aston Vilu.