24. Septembra 2020.

Arsenal izbacio Lester, zablistalo Čelsijevo pojačanje

Čelsi je savladao Barnsli na svom terenu rezultatom 6:0.

Frenk Lampard je u ovom meču izveo gotovo najjaču postavu, protiv čega ekipa iz Čempionšipa nije mogla da se bori.

Posle gola Temija Ejbrahama u 19. minutu prvi gol za “plavce” postigao je mladi Nemac Kai Haverc u 28. minutu utakmice.

U 49. minutu se u listu strelaca upisao i Ros Barkli, a nedugo zatim videli smo i drugi gol Haverca posle asistencije Ejbrahama koji je bio igrač ove utakmice.

Do kraja utakmice Haverc je uspeo da kompletira het-trik, a za konačnih 6:0 pobrinuo se Olivije Žiru u 83. minutu.

Zanimljivo, iako je Čelsi imao čak 68 odsto poseda lopte, ka golu protivnika je uputio samo tri šuta više (17-14), dok je mala razlika bila i u šutevima u okvir (11-9).

U osmini finala Liga kupa Čelsi igra protiv boljeg iz duela Lejton Orijent – Totenhem.

Arsenal je sa 2:0 savladao Lester na gostovanju.

Menadžeri obe ekipe su na teren izveli “promešane” sastave, ali su na obe strane nedostajali oni najbolji igrači.

Obe ekipe su mogle da postignu barem po gol u prvom poluvremenu, ali se na pauzu otišlo sa 0:0.

Posle perioda u kojem nije bilo prilika desio se veliki gaf iskusnom Kristijanu Fuksu, koji je zatresao sopstvenu mrežu u 57. minutu nakon što ga je napucala lopta koju je šutnuo Nikola Pepe.

Do kraja meča “lisice” su imale jednu dobru priliku preko Ajosea Peresa, a pošto ona nije iskoršćena usledila je kazna preko Edija Nketije u nadoknadi vremena.

U osmini finala Arsenal igra protiv Linkolna ili Liverpula.

Everton je slavio na gostovanju trećeligašu Flitvudu rezultatom 5:2.

Karlo Ančeloti je izveo iznenađujuće jak sastav na Hajberi stadion u Flitvudu i to mu se isplatilo, doduše samo ofanzivno.

Na poluvremenu je bilo 2:0 nakon što je Rišarlison postigao gol u 22. i 34. minutu.

Flitvud je u nastavku uspeo da u dva navrata dođe na gol zaostatka preko Dafija i Kempsa (uz amaterske greške Pikforda), ali je Everton preko Ivobija i Bernarda rešio pitanje pobednika.

Bilo je i vremena za još jedan gol, kada je konačan rezultat postavio italijanski napadač Mojze Ken.

Everton u osmini finala Liga kupa čelka Vest Hem.

Njukasl je na gostovanju lako izašao na kraj sa trećeligašem Morekejmbom – 7:0.

Već posle pola sata fudbala bilo je neverovatnih 5:0 za goste.

Žoelinton je u 5. i 31. minutu postigao po gol, a u međuvremenu su se upisali i Almiron i Marfi.

To nije bio kraj problemima za trećeligaša u prvom poluvremenu.

U 33. minutu Diaguraga je dobio direktan crveni karton, a Ajzak Hejden u drugom minutu nadoknade postigao još jedan gol za “svrake”.

Na 6:0 postavio je kapiten Lasel u 51. minutu utakmice, a za konačan rezultat pobrinuo se Lavel autogolom u sudijskoj nadoknadi.

Njukasl u narednom kolu igra protiv četvrtoligaša Njuporta, ekipe koja je izbacila Votford Vladimira Ivića.