6. Augusta 2022.

Arsenal dao gol, pa stao i ipak se provukao

“Selhurst park” nikada gostima nije drag, naročito kada se popuni do poslednjeg mesta. To su “tobdžije” na svojoj koži osetile kada su upravo na tom mestu poraženi 3:0.

Ipak, tim Mikela Artete se potrudio da to ne bude slučaj i ovaj put iako je londonski rival mogao makar do remija.

Prvi put u istoriji elitnog ranga engleskog fudbala desilo se da gost slavi na otvaranju sezone u petak, pošto su prethodna četiri uvodna meča na taj dan dobijali domaćini (Arsenal 2018, Mančester junajted 2019, Liverpul 2020. i Brentford prošle sezone).

Bio je Arsenal bolji protivnik do 20. minuta kada je Gabrijel Martineli postigao prvi gol, a čemu je prethodio “slalom” njegovog imenjaka Žezusa koji je nažalost okončan bez rezultata.

Ovako je na Martinelija spalo da nakon kornera sprovede loptu u mrežu. Centrirao je Bukaji Saka i daleko na drugoj stativi pronašao Oleksandra Zinčenka koji je glavom vraća na peterac gde je brazilski krilni napadač spremno čekao.

Arsenalova boljka je u tome što kada postignu gol imaju običaj da stanu i prepuste protivniku inicijativu.

Tako je bilo i na ovom meču i da je bilo malo više sreće i koncentracije kod igrača Palasa moglu su upravo oni da odnesu ceo plen.

Možda će se osećati oštećeno jer im sudija Entoni Tejlor nije dosudio penal nakon igranja rukom Gabrijela, dok je i Eze u drugom poluvremenu pao u protivničkom šesnaestercu. Ipak, stiče se utisak da bi jedanaesterac u tom slučaju bio prestroga kazna.

Upravo je Ebereče, nekadašnji igrač QPR, imao najbolju priliku za ekipu Patrika Vijeire kada ga je Vilfrid Zaha sjajnim pasom “izbacio” samog pred Erona Ramzdejla koji je njegov pokušaj odbranio nogama.

Kazna za propuštene prilike uvek stigne, a ovaj put se to desilo u 85. minutu kada je Mark Gueji postigao autogol.

Za Kristal Palas je minute upisao i Luka Milivojević koji je zamenio Šeika Dukurea pri samom kraju susreta nakon što se novajlija u veznom redu povredio,

Oni u narednom kolu igraju sa Liverpulom na “Enfildu”, dok će Arsenal ugostiti Lester.

Sutrašnje utakmice prvog kola Premijer lige otvara duel Fulama, za koji nastupa srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović, i viceprvaka Engleske Liverpula.

Taj meč počinje u 13.30 na Krejven kotidžu, a od 16.00 sastaju se Bornmut – Aston Vila, Lids – Vulverhempton, Njukasl – Notingem Forest i Totenhem – Sautempton, dok duel Evertona i Čelsija počinje u 18.30.

U nedelju se sastaju Lester – Bornmut (15.00) i Mančester junajted – Brajton (15.00), dok će aktuelni šampion Engleske Mančester siti u 17.30 gostovati Vest Hemu u Londonu.