15. Novembra 2019.

“Armejci” deklasirali Fenerbahče, sjajno veče Milutinova

Izabranici Željka Obradovića nastavili su sa jako lošim partijama u najelitnijem takmičenju i zabeležili šesti poraz.

Koliko su rezultati turske ekipe loši govori podatak da su za celu prošlu sezonu u Evroligi imali pet neuspeha.

U derbiju ove runde, “armejci” su vodili tokom čitavog meča i na kraju ubedljivo slavili. Prvo poluvreme je bilo koliko-toliko izjednačeno, ali su izabranici sjajnom trećom četvrtinom prelomili utakmicu, a visoko vođstvo uspešno sačuvali.

Fantastičnu partiju pružio je Majk Džejms, koji je za oko 30 minuta provedenih na terenu postigao 31 poen, a imao je i četiri asistencije i dva skoka.

Interesantno, jedini dvocifren pored Amerikanca bio je još samo Janis Strelnieks sa 23 poena.

I u ekipi Fenera samo dvojica su imala dvocifreni učinak. Kostas Slukas je uz šest asistencija imao i 20 poena, dok je Derik Vilijams meč završio sa 19 poena i tri skoka.

Srpski košarkaš Nikola Kalinić je praktično celu utakmicu proveo na parketu. Uspeo je da “uhvati” 10 lopti i ubaci šest poena.

U narednoj rundi CSKA gostuje Baskoniji, a Fenerbahče Barseloni.

Košarkaši Valensije pobedili su Bajern sa 82:56, u osmom kolu Evrolige.

Špansku ekipu do pobede predvodio je Vanja Marinković sa 19 poena, uz 5/6 za dva i 3/5 za tri poena.

Pratili su ga Brok Motum sa 14, Gijem Vives sa 13 i Bojan Dubljević sa 11, sedam skokova i dve asistencije.

Efes – Zenit 90:88

U ekipi Dejana Radonjića Vladimir Lučić postigao je 14 poena, Lo je dodao 11, dok je podbacio Greg Monro sa svega četiri data koša.

Valensija je tako zabeležila tek drugu pobedu ove sezone u Evroligi. Sada ima isti skor kao i Zenit, Alba, Fenerbahče i Crvena zvezda. Bajern je doživeo peti poraz.

Olimpijakos je rezultatom 83:74 bio bolji od Žalgirisa i tako zabeležio tek treću pobedu ove sezone u Evroligi, dok je litvanskom klubu to peti poraz.

Sjajan meč za ekipu iz Pireja odigrao je Nikola Milutinov. Bivši centar Partizana je za 22 minuta ostvario učinak od 14 poena i osam skokova, uz dve asistencije i blokade.

Pratili su ga Spanuli sa 16, Brendon Pol sa 14 i Rid i Printezis sa po deset poena.