Nova sjajna partija ekipe Armanija koja je uspela da savlada neugodnu Baskoniju, iako su imali 5 poena zaostatka posle prvog desetominutnog perioda.

18.45 Fenerbahče – Bajern
19.00 Žalgiris – Barselona
20.30 Panatinaikos – Valensija
20.45 ASVEL – CSKA

Tornike “Toko” Šengelija je sa 6 poena bio glavni lik prve četvrtine, u kojoj je Nemanja Nedović upisao svoja jedina dva poena. Naoštrio se domaći tim u nastavku susreta.

Nisu želeli da propuste priliku da ostvare novu pobedu u “Mediolanum Forumu”, pa su u drugoj četvrtini zahvaljujući Micovu i Tarčevskom napravili veliku seriju i na poluvreme otišli sa 40:34.

U trećoj četvrtini, Baskonija je igrala dosta dobro i uspela da anulira razliku od 9 poena, koju je Armani stekao zahvaljujući Ćaću Rodrigesu i Amedeu Dela Valeu. Stauskas i Fol su bili zaslužni za taj napredak u igri Baskonije, pa se u poslednju četvrtinu ušlo sa svega 3 poena prednosti u korist Olimpije.

Izabranici Etorea Mesine su poput tajfuna počeli poslednji kvartal, napravili su “mega seriju” 17:2 i znatno umanjili šanse Baskoniji da nešto uradi. Nisu se Španci predavali, Pjerija Henri i Toko Šengelija su napravili seriju 7:0, ali je to bilo premalo da se desi neko čudo, pa je Armani rezultatom 81:74 upisao novu pobedu.

Amedeo Dela Vale je sa 15 poena predvodio pobednički sastav, 13 je imao Serhio Rodriges, a po 12 su upisali Majkl Rol i Vladimir Micov. Nik Stauskas je u redovima Baskonije upisao 15, a Jusufa Fol i Pjerija Henri imali su po 13.

Košarkaši Makabija su rezultatom 104:78 pobedili Albu, dok je Efes kao gost bio bolji od Olimpijakosa rezultatom 83:67 u 7. kolu Evrolige.

Srpski plejmejker Vasilije Micić vodio je Efes do petog trijumfa u elitnom takmičenju sa 27 poena, 2 skoka, 5 asistencija i 2 ukradene lopte.

Uz njega je bio kao i obično Šejn Larkin. Larkin je meč okončao sa 24 poena, 6 skokova i 3 asistencije, dok su dvocifreni još bili Danston i Buboa sa po 10 poena.

Što se tiče Olimpijakosa, Brendon Pol je imao 15 poena, a Jorgos Printezis 14.

Olimpijakos je dobro počeo meč, uspeli su da prisvoje prvu čevrtinu da bi se njihova igra u potpunosti “raspala” u narednoj deonici u kojoj su uspeli da postignu samo 11 poena, dok su primili čak 32.

Danston, Micić i Larkin su delovali nezaustavljivo u tim momentima, pa je Efes na poluvremenu vodio sa 53:35. U narednoj četvrtini, videli smo “poslednji trzaj” Olimpijakosa, čak su uspeli da razliku spuste na 9 poena, ali to je bio njihov maksimum na večerašnjem meču.

Četvrta četvrtina je prošla u sjajnoj kontroli tempa turske ekipe, koja je rezultatom 83:67 upisala novi trijumf.

“Ponos Izraela” nastavlja da oduševljava svoje navijače nakon nekoliko slabih sezona u Evroligi. Uspeli su da upišu i petu pobedu u Evroligi, jednu od ubedljivijih ove sezone, sa čak 26 razlike nad “nejakim” berlinskim timom.

Možemo slobodno reći da je Alba bila ravnopravni protivnik samo 10 minuta, tačnije, samo u prvoj četvrtini koja je završena rezultatom 21:19 u korist Makabija.

U narednih deset minuta, Albu je “progutala” Menora, taj period meča su izgubili sa 13 razlike, pa je pri odlasku na “veliki odmor” na semaforu pisalo 52:37 za Makabi.

U naredne dve četvrtine, Makabi je samo “odradio posao”, uspeli su da limitiraju Albu na 41 poen za 20 minuta košarke i da sasvim zasluženo zabeleže pobedu broj pet.

Najefikasniji pojedinac bio je Džon Dibartolomeo sa 19 poena, dok je Vilbekin imao 16. Na drugoj strani, Kavano i Siva su postigli po 14, a 12 je imao Rokas Gidraitis.