6. Jula 2019.

Argentini bronza, sudija se ogriješio o Mesija

Fudbaleri Argentine pobedili su Čile 2:1 i osvojili treće mesto na Kopa Amerika.

Gaučosi” su već u 22. minutu imali dva gola prednosti, pogocima Serhija Aguera i Paula Dibale, a na asistencije Lea Mesija i Đovanija Lo Selsa.

Ipak, meč je obeležio sudija De Vivar iz Paragvaja koji je u 37. minutu isključio po jednog igrača iz oba tima.

Na “tuširanje” je poslao Mesija i Garija Medela zbog sukoba posle borbe za loptu kod gola Čilea.

Snimak pokazuje da se De Vivar žestoko ogrešio o Mesija što mu je pokazao crveni karton jer je jasno da je samo Medel nasrtao na njega.

Tako je Leo još jednom neslavno završio svoj nastup za nacionalni tim. Inače, ovo je Mesiju drugo isključenje u karijeri.

Što se tiče nastavka utakmice, Čile se pola sata pre kraja vraća u igru, golom Artura Vidala iz penala.

Nervozni Argentinci su dobijali žute kartone i promašivali šanse, pre svih Kun Aguero, ali su prošli bez kazne tako da se iz Brazila vraćaju sa utešnom medaljom.

U finalu Kopa Amerika u nedelju od 22h igraju domaćin Brazil i iznenađenje turnira Peru.