30. Novembra 2022.

Argentina prva u grupi, prošli i srećni Poljaci!

Gaučosi su savladali Poljsku 2:0 i kao prvi prošli u osminu finala, dok su Poljaci zauzeli drugo mesto. Meksiku nije pomoglo što je bio bolji od Saudijske Arabije 2:1. Argentina će za četvrtfinale igrati protiv Australije, a Poljska protiv Francuske.

Prva poluvremena na oba meča su okončana 0:0. Dominirali su Argentina i Meksiko, ali nisu uspevali da dođu do vođstva. Sjajni Ščešnji je držao Poljake u igri, odbranio je čak i penal Lionelu Mesiju. Poljacima je i bod bio dovoljan za prolaz u narednu rundu.

Međutim, na startu drugog dela na oba meča su pali golovi. Prvo je Mekalister doveo Argrentinu u vođstvo sjajnim volej udarcem, a ubrzo je i Meksiko poveo preko Martina.

Meksikanci su nastavili sa ofanzivom što im se isplatilo u 52. minutu kada je Čavez postigao strašan gol iz slobodnog udarca za 2:0. Još veću nadu su im dali Argentici kada su poveli 2:0 preko Alvareza u 68. minutu.

U tom trenutku su bile poravnati Poljska i Meksiko u svemu i po broju bodova, i po gol razlici i u međusobnom skoru. Poljaci su bili u prednosti jer su imali četiri žuta kartona, naspram sedam Meksika. Sve nade Meksika su srušili Saudijci u petom minutu nadoknade kada su smanjili na 2:1 i praktično odveli Poljake dalje, iako je Meksiko propustio veliki broj prilika.