5. Maja 2022.

Ančeloti zaplakao, “Ovo je Real “, Gvardiola: Fudbal je nepredvidiv

Kraj polufinala protiv Mančester sitija, Realov trener dočekao je u suzama.

Nakon što je njegova ekipa nadoknadila 3:5 zaostatak i golovima Rodriga i Benzeme izborila plasman u finale, Ančeloti se rasplakao.

Zagrlio je sina Davidea, svog asistenta u Realu, i pustio suzu. Nakon toga pridružio se igračima u slavlju. Real će 14. titulu evropskog prvaka loviti 28. maja protiv Liverpula.

Trener Reala Karlo Ančeloti će 28. maja protiv Liverpula predvoditi ekipu po rekordni peti put kada su finala Lige šampiona u pitanju.

Italijanski stručnjak je prestigao sunarodnika Marčela Lipija, Aleksa Fergusona i Jirgena Klopa kojem će predstojeće finale biti četvrto.

Pored toga, napadač Reala Karim Benzema je sa odlučujućim golom protiv Sitija za 3:1 izjednačio rekord Kristijana Ronalda iz sezone 2016/17. Tada je Portugalac postigao 10 golova u nokaut fazi, a francuski napadač je stigao do ukupno 15. gola u Ligi šampiona ove sezone čiji je najbolji strelac.

U istoriju se donekle upisao i Rodrigo koji je postao prvi igrač od Gereta Bejla koji je sa klupe postigao dva gola za Real u Ligi šampiona. Velšanin je to uradio u finalu 2018. protiv Liverpula.

Repriza tog finala je na programu 28. maja na pariskom “San Deniju”.

Vezni igrač Real Madrida Luka Modrić opisao je na savršen način ono što se dogodilo u sredu uveče na Santjago Bernabeuu.

Španski tim se u 90. minutu vratio iz ponora i golovima Rodriga nadoknadio ukupan zaostatak od 3:5 u dvomeču sa Mančester sitijem, a onda golom Karima Benzeme iz penala u produžecima prošao u finale Lige šampiona.

“Kraljevski” klub je nastavio sa senacionalnim preokretima u LŠ ove sezone jer je pre favorizovanog Sitija eliminisao branioca titule Čelsi, a sve je krenulu pobedom nad prvim favoritom takmičenja Pari Sen Žermenom.

“Ovo je Real Madrid. Ne pokušavajte da shvatite”, savršeno je opisao Realovu sezonu Luka Modrić uz fotografiju iz svlačionice posle pobede nad Sitijem u sredu, a nakon što je na Tviteru postavio pitanje: “Ali, šta je ovo?”

“Marka” piše da je Modrić uoči utakmice protiv PSŽ-a poručio svom prijatelju da će Real osvojiti LŠ ako izbaci PSŽ. Zasad se Modrić pokazao kao dobar prorok jer njegov Real iz runde u rundu radi čuda.

Đozep Gvardiola, očekivano, nije bio raspoložen za neke dubinske analize i velike razgovore nakon eliminacije iz Lige šampiona.

Njegova ekipa je izgubila “dobijenu” utakmicu, a Španac će vlasnicima morati da objasniti izvođenje Kevina de Brujnea, Gabrijela Žezusa i Rijada Mahreza mnogo pre nego što je sve bilo završeno u Madridu.

Uprkos više od milijardu evra uloženih u pojačanja, Siti je opet ostao bez šanse da se bori za svoju prvu titulu šampiona Evrope, a nikad joj nije bio bliži. Nakon 4:3 u Mančesteru, vodili su 1:0 u Madridu do 90. minuta, a onda je usledio potop.

“Bili smo blizu, ali na kraju nismo uspeli da dođemo do finala. Jednostavno je. U prvom poluvremenu nismo bili dovoljno dobri, ali nismo mnogo platili. Nakon što smo postigli gol, bili smo bolji. Našli smo svoj tempo i igračima je bilo prijatno na terenu, ali nismo izdržali”
, kaže Gvardiola.

Otpisani Real je u poslednjem minutu dvomeča postigao dva gola preko Rodriga i izborio produžetke, a tamo je Karim Benzema izborio i realizovao penal za potpuni preokret.

“Fudbal je nepredvidiv. Stavili su dosta igrača u kazneni prostor, a mi nismo odigrali najbolje.To je ovakva igra. Moramo to prihvatiti. Kakav će to uticaj imati na nas? Ne znam, igrači su tužni, sada nam treba vremena da to obradimo i vratimo se s našim navijačima kod kuće”
, zaključio je nesćetni katalonski stručnjak.