25. Juna 2019.

Amerikanke uz VAR i dva penala do četvrtfinala, Švedska se provukla poslije 100 minuta

Reprezentacije SAD i Švedske plasirale su se u četvrtfinale Svetskog prvenstva za žene.

Amerikanke su u osminu finala savladale Španiju 2:1, pogocima Megan Repino iz dva penala.

SAD je poveo u sedmom minutu kada je Repino prvi put bila sigurna sa bele tačke, da bi već u devetom izjednačila Ermoso.

Petnaestak minuta pre kraja meča Amerikanke dobijaju još jedan penal, zahvaljujući VAR tehnologiji, a opet je sa 11m bila sigurna Repino.

U drugom meču dana, koji je trajao čak 100 minuta, Švedska je minimalnim rezultatom savladala Kanadu, pogotkom Stine Blakstenijus u 55 minutu.

Kanađanke su imale šansu da izbore produžetke, ali je Dženin Bleki promašila penal 20 minuta pre kraja susreta.

Amerikanke će u četvrtfinalu igrati sa domaćinom SP Francuskom, dok će Švedska na megdan Nemačkoj.

U utorak su na programu preostala dva meča osmine finala: Italija – Kina i Holandija – Japan