20. Juna 2021.

Amber osvojio prvu titulu na travi

U prvom setu ovog duela nije bilo brejka sve do osmog gema kada je Francuz uspeo da iskoristi prvu brejk šansu. Inače do tog momenta teniseri nisu bili ni jednom u rezultatu 40:40. Amber je imao dosta problema u devetom gemu da overi svoj brejk prednosti. Propustio je čak tri set lopte, a Rubljov je imao dve brejk šanse koje nije iskoristio.

RIKA MLADOG LAVA PRED DUEL SA ŠAMPIONOM: Ambicozni Amber već preti Novaku  Đokoviću!

Drugi set je bio veoma izjednačen i igrači koji su bili na servisu su bili veoma dominantni. Išlo se zato u tajbrejk gde je Amber ključni mini brejk napravio kada je poveo 5:4. Iza toga je iskoristio svoja dva poena u kojima je servirao i dobio je 7:4 u tom delu meča.

Amber je meč dobio zbog mnogo boljeg prvog servisa, ubacio ih je 73%, a Rubljov je bio na samo 59%.