28. Maja 2022.

Alkaras razbio Kordu, Hačanov srušio Norija, Zverev bolji od Nakašime

Alkaras je ovogodišnja senzacija u svetu tenisa i sa 3-0 u setovima je bez većih problema nadigrao Amerikanca Sebastijana Kordu.

Po setovima je bilo 6:4, 6:4, 6:2 za mladog Španca, a meč je trajao dva sata i šest minuta.

Alkaras će u osmini finala igrati protiv Karena Hačanova, 25. igrača sveta.

Ruski teniser Karen Hačanov plasirao se među 16 najboljih na Rolan Garosu.

Moskovljanin je u susretu trećeg kola posle tri sata i 37 minuta igre pobedio 11. tenisera sveta, Britanca Kamerona Norija, 6:2, 7:5, 5:7, 6:4.

Mogao je Rus da sve završi i u tri seta, ali je iskomplikovao situaciju i dozvolio protivniku da meč uvede u četvrti set.

Lepo je Hačanov krenuo, uz dva brejka stigao do 5:2 da bi u osmo gemu spasao pet brejk lopti i iskoristio četvrtu za set, 6:2.

Hačanov je prvi došao do brejka i u drugom, vodio je sa 4:2, ali se Britanac vratio na 4:4.

Imao je Nori 5:4 i set loptu na servis protivnika, nije je iskoristio i ubrzo je kažnjen – u 11. gemu je Karen napravio brejk za 6:5.

Opet je Nori imao priliku da vrati brejk, nije je iskoristio, da bi Hačanov drugu set loptu iskoristio za 7:5.

U trećem setu videli smo tri brejka u nizu, u trećem, četvrtom i petom gemu, dva je napravio Hačanov i poveo sa 4:2.

Međutim, opet je to stigao Nori, 4:4, da bi u 12. gemu “brejknuo” Rusa za 7:5.

Rus je u četvrtom setu stigao lako do 5:1 uz dva brejka, ali je Nori bio uporan, vratio je brejk za 5:3.

Britanac je uspeo da priđe na gem, smanjio na 5:4, ali ovog puta Hačanov je bio sigurniji, sigurno je završio meč.

Aleksander Zverev, treći nosilac na Rolan Garosu, plasirao se u osminu finala.

Teniser iz Hamburga je posle dva sata i 51 minuta igre pobedio 75. igrača sveta, Amerikanca Brendana Nakašimu, 7:6 (2), 6:3, 7:6 (5).

Još jednom se servis Zvereva pokazao kao bitno oružje, pogodio je 18 asova, naspram osam od strane protivnika.

Napravio je i daleko manje iznuđenih grešaka, 16 u odnosu na 39, tako da je bilo jasno gde je bila razlika.

U početnom setu, nije bilo brejka, tako da je Zverev u taj-brejku bio vrlo dominantan, dobio je taj deo igre sa 7:2.

U drugom setu, Zverev je oduzeo servis Amerikancu u četvrtom gemu, stigao i do 4:1 i tu razliku rutinski pretvorio u 6:3 i tako poveo sa 2-0 u setovima.

Za razliku od prvog seta, u trećem smo videli dva brejka, razmenili su ih u petom i šestom gemu, da bi Zverev još jednom imao više nerava kada se odlučivalo.

Na 4:5 dobio je tri poena u nizu i završio posao.

Njega u osmini finala očekuje duel sa Bernabeuom Zapatom Miraljesom koji je pobedio Džona Iznera, 6:4, 3:6, 6:4, 6:7 (5), 6:3.