27. Oktobra 2022.

Aleksić bio brži, ali Jović dva puta pogodio za pobjedu

Nakon odlaganja od skoro sat vremena zbog magle, duel Slovacko – Keln je na kraju odložen i biće odigran u petak u 13 časova. Veče je obeležio i srpski reprezentativac Luka Jović koji je postigao oba gola u pobedi Fiorentine protiv Bašakšehira.

Fiorentina – Bašakšehir 2:1 (1:1)

U derbiju Grupe A, Fiorentina je savladala Bašakšehir na svom terenu rezultatom 2:1 uz dva gola Luke Jovića.

Bašakšehir je poveo nakon samo 15 minuta pogotkom Danijela Aleksića, ali je u 26. minutu uzvratio domaćin i preko Jovića došao do izjednačenja.

Jović je gol za pobedu Viole dao u 62. minutu. Na tri utakmice odigrane u Ligi konferencije, Jović je postigao četiri gola.

Bašakšehir je pred poslednje kolo prvi na tabeli, Fiorentina je druga. Oba tima imaju po deset bodova. Harst i RFS igraju od 21 sat. Harts pred ovaj meč ima tri, a RFS dva boda.

U Grupi B prvi meč dana odigrali su Anderleht i FCSB. Pobedika nije bilo. Duel je završen retultatom 2:2

U Grupi C svoj pretposlednji meč odigrali su Viljareal i Hapoel Ber Šiva. Meč je završen bez pobednika, rezultatom 2:2.

Duel Austrije i Leha završen je takođe bez pobednika, ali sa dva gola manje – 1:1.

Viljareal je prvi u ovoj grupi sa 13 bodova i već je u osmini finala, slede Leh sa šest, Hapoel sa četiri i Austrija sa dva.

Prvi duel u Grupi E odigrali su Vaduz i AZ Alkmar, a holandski klub slavio je rezultatom 2:1. Gol za vođstvo AZ postigao je Miloš Kerkez koji je nedavno bio u centru pažnje kada je izabrao da igra za reprezentaciju Mađarske.