14. Decembra 2019.

Alaves i Leganes remizirali

Alaves ni treći put zaredom nije uspeo da upiše pobedu, dok je Leganes posle trijumfa nad Seltom od 3:2 sada stigao do boda.

Gosti su prvi došli do pogotka i to u 43. minutu. Kevin Rodrigez je prošao po levoj strani i centrirao, a Danac Martin Brajtvajt uklizao i sa pet metara sproveo loptu u mrežu Alavesa.

Bio je to njegov četvrti pogodak u La Ligi ove sezone, baš kao što je bio i strelcu izjednačujućeg gola za Alaves, Hoseluu.

Domaćin je do boda stigao u 81. minutu. Posle kornera sa desne strane stvorila se velika gužva, nastao je pravi karambol u kaznenom prostoru, a najbolje se snašao Hoselu koji je reagovao na odbijenu loptu i sproveo je u mrežu.

U narednom kolu, Alaves 21. decembra gostuje Barseloni dok Leganes dan kasnije dočekuje Espanjol.