5. Februara 2021.

Al Ahli zakazao polufinale sa Bajernom

Al Ahli je do polufinalnog duela sa Bajernom stigao pobedom protiv Al Duaila minimalnim rezultatom.

Jedini gol na meču postigao je nakon pola sata igre Husein El Šatat. Al Ahliju je u nastavku jedan gol poništen zbog ofsajda, ali i ovo je bilo dovoljno za prolaz dalje i duel sa evropskim velikanom.

Tigres je eliminisao Ulsan Hjundai pobedom 2:1 i u polufinalu će igrati protiv Palmeirasa.

Poveo je Uslan preko Kim Ki-Hea u 24. minutu, ali je Francuz u redovima Tigresa Andre-Pijer Žinjak svom timu doneo potpuni preokret pre odlaska na odmor.

Pogodio je Žinjak prvo u 38. minutu za izjednačenje, da bi sa bele tačke u petom minutu nadoknade u prvom poluvremenu postavio konačan rezultat.

Palmeiras i Tigres sastaće se u subotu, a Al Ahli i Bajern igraju polufinalni susret u nedelju 8. februara.