1. Augusta 2019.

Ajntraht lako s Estoncima, Steaua i Zrinjski prošli dalje

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope eliminisavši Floru iz Estonije.

Ajntraht, za koji su meč igrali Dejan Joveljić, Mijat Gaćinović i Filip Kostić, slavio je pred domaćom publikom 2:1‚ odnosno ukupnim rezultatom 4:2.

Srpski fudbaleri nisu uspeli da se upišu u listu strelaca, pošto je oba gola postigao Pasijensija – u 37. i 54. minutu.

Joveljić je na terenu proveo 64. minuta kada ga je upravo zamenio Gaćinović, dok je Kostić igrao svih devedeset minuta.

Ajntraht će u trećem kolu igrati protiv Vaduza, koji je posle produžetka izbacio MOL Fehervar.

Fudbaleri Šturma savladali su u revanšu Hagesund sa 2:1, međutim to im nije bilo dovoljno za prolaz jer je ukupan rezultat 3:2 za Norvežane.

Sa druge strane, Steaua je porazom prošla u treće kolo. Oni su u Rumuniji izgubili od Alškerta iz Jermenije sa 3:2, ali su u prvom slavili sa 3:0, što znači da je na kraju bilo 5:3.

Fudbaleri MOL Fehervara nisu uspeli da se plasiraju u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su posle produžetka eliminisani od Vaduza.

Mađarska ekipa, koju s klupe predvodi Marko Nikolić, u prvom meču je slavila sa 1:0, dok je u revanš duelu u Litvaniji posle 90 minuta gubila istim rezultatom.

Zbog toga se ušlo u produžetak u kojem je Vaduz postigao još jedan gol i time eliminisao Fehervar. Heroj Vaduza je Kulibali koji je u stotom minutu postigao gol.

Pre toga je srpski fudbaler Milan Gajić iz penala savladao golmana MOL. Marko Šćepović odigrao je 83. minuta za goste iz Mađarske.

Fudbaleri Zrinjskog napravili su iznenađenje, pošto su posle produžetka savladali holandski Utreht. Heroj ekipe iz Bosne i Hercegovine je Lendrić, koji je u 111. minutu postigao odlučujući gol.

Zrinjski će u narednom kolu igrati protiv Malmea, koji je eliminisao Domžale.