30. Januara 2021.

Ajntraht i Jović opet slavili, Bajern lako sa Hofenhajmom

To je bio četvrtfi trijumf izabranika Adija Hitera u poslednjih pet mečeva, a u centru pažnje bio je dvostruki strelac, Portugalac Andre Silva.

Luka Jović, koji je nedavno pojačao tim iz Frankfurta, dobio je priliku da zaigra od 62. minuta, dok je Filip Kostić odigrao svih 90 minuta za pobednički tim.

Na stadionu u Frankfurtu sva četiri gola viđena u su u drugom poluvremenu.

Poveli su gosti preko Kšištofa Pjontzeka u 66. minutu da bi samo dva minuta kasnije posle centaršuta Filipa Kostića, Andre Silva izjednačio na 1:1.

Uspeo je domaćin da napade kruniše u finišu meča, tačnije pet minuta pre kraja kada je posle centaršuta, Martin Hintereger glavom prosledio loptu u mrežu ekipe iz Berlina.

U nadoknadi vremena, dosuđen je penal za Ajntraht koji je Andre Silva pretvorio u pogodak za konačnih 3:1.

Bajern je bez većih problema uknjižio bodove protiv Hofenhajma (4:1).

Bio je to četvrti trijumf Bavaraca u nizu, time su se dodatno učvrstili na vrhu ispred Lajpciga koji igra nešto kasnije.

U 32. minutu posle kornera koji je izveo Kimih, Boateng je bio najviši u skoku i Bajern je poveo.

Dva minuta pre odlaska na odmor, Levandovski je sjajno odvukao nekoliko igrača odbrane gostiju, proigrao Tomasa Milera koji je sa ivice kaznenog prostora pogodio za 2:0.

Samo minut kasnije, Hofenhajm je smanjio na 2:1 pogotkom Andreja Kramarića koji je bio precizan sa desetak metara.

Bajern je obezbedio prednost u 57. minutu. Loše je intervenisao golman Bauman, Levandovski je bio na pravom mestu za 3:1.

U 64. minutu na asistenciju Kingslija Komana Serž Gnabri je zatresao mrežu Hofenhajma za konačnih 4:1.