28. Jula 2019.

Ajaksu Superkup, prvi trofej za kapitena Tadića!

Fudbaleri Ajaksa osvojili su prvi trofej u novoj sezoni. U Amsterdamu u holandskom Superkupu pobijedili su ekipu PSV-a sa 2:0.

Bio je to meč u kojem je reprezentativac Srbije Dušan tadić predvodio Ajaks u ulozi kapitena i sigurno je da će ovaj meč dugo pamtiti.

Kada se sve sabere, Ajaks je bio bolji, a mnogo im je pomoglo to što su na najbolji mogući način otvorili utakmicu, pogotkom u prvom minutu.

Bila je to sjajna akcija izabranika trenera Erika Ten Haga, odlično su iskombinovali i Kasper Dolberg je zatresao mrežu “filipsovaca”.

U drugom poluvremenu u strelce se u 53. minutu upisao i bivši igrač Mančester junajteda, Dejli Blind.

Imao je i PSV nekoliko prilika, pre svega preko Hirvinga Lozana, ali nisu imali dovoljno koncentracije i trofej je završio u rukama Dušana Tadića i fudbalera Ajaksa.

Fudbaleri Ajaksa odbranu titule u prvenstvu počinju naredne subote kada gostuju ekipi Vitesea, dok PSV ide u goste Tventeu.