6. Augusta 2019.

Ajaks pregrmio Solun, sa 2:2 čeka PAOK, Mađarima remi u Zagrebu

Fudbaleri PAOK-a i Ajaksa odigrali su u Solunu prvu utakmicu u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Rezultat od 2:2 ide više na ruku prvaku Holandije kojem će i 0:0 ili 1:1 kod kuće bilo dovoljno da se plasira u plej-of rundu kvalifikacija za elitno takmičenje UEFA.

Dušan Tadić je još jednom kapitenski predvodio izabranike trenera Erika ten Haga na tradicionalno neugodnom gostovanju u Grškoj. PAOK je na poluvremenu imao prednost, ali nije izdržao.

Ajaks je poveo u desetom minutu. Posle prekida sa desne strane hakim Zijeh je glavom skrenuo loptu koja je završila u mreži ekipe iz Soluna.

Uspeo je PAOK da se trgne i poveže redove, pa je u 32. minutu na semaforu pisalo 1:1.

Bila je to dobra akcija grčke ekipe, Janulis je sa leve strane posleo loptu u zonu oko penala gde je bio Čuba Akpom i mreža Holanđana se zatresla.

Svega sedam minuta kasnije, PAOK je stigao i do prednosti. Slično vodećem golu Ajaksa, bio je prekid na desnoj strani, ali ovog puta za ekipu PAOK-a. Na centaršut je odlično reagovao Brazilac Leo Matos koji je snažnim udarcem glavom loptu poslao u mrežu Ajaksa.

Ipak, u drugom poluvremenu, tačnije u 57. minutu iskusni Klas-Jan Huntelar postigao je drugi gol za Ajaks. Dugo je trajala akcija prvaka Holandije, konačno posle šuta sa desne strane, golman PAOK-a je odbio loptu, ali samo do noge Huntelara koji je sa tri metra prosledio u mrežu.

Dušan Tadić je odigrao svih devedeset minuta u dresu Ajaksa.

Na utakmici između APOELA iz Limasola i Karabaga, slavili su gosti sa 2:1.

Mahir Emreli je u 54. minutu doneo prednost karabagu, da bi je Magaje Guaje duplirao u 69. minutu. Počasni gol za Kiprane stigao je u petom minutu nadoknade vremena, a strelac je bio Merkis.

Fudbaleri Ferencvaroša ostvarili su povoljan rezultat na gostovanju Dinamu u Zagrebu u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Mađarski predstavnik je na “Maksimiru” odigrao nerešeno 1:1 i tako će imati makar psihološku prednost pred revaš za sedam dana u Budimpešti.

Dinamo je rano došao do prednosti, već u sedmom minutu a strelac je bio Dani Olmo.

Španski fudbaler se odlično izborio za loptu, prošao je nekoliko prepreka i iskosa sa desetak metara sa leve strane šutirao precizno.

Ipak, Ferencvaroš je uspeo da postigne gol u drugom poluvremenu koji će mu mnogo značiti za revanš u Mađarskoj.

Bila je to dobra akcija fudbalera mađarskog kluba po levoj strani, usledio je šut sa 13 metara, golman je odbio loptu ali samo do Davida Sigera koji je uputio u gol.

Lopta je već prešla gol liniju kada je intervenisao igrač Dinama, tako da je gol priznat.

U pretposlednjem meču dana Klub Briž je stekao minimalnu prednost protiv kijevskog Dinama pred revanš u Ukrajini.

Jedini gol na “Žan Brajdel” stadionu postigao je Hans Vanaken iz penala u 37. minutu susreta, nakon što je Aleksandar Kravaev oborio igrača Briža u svom kaznenom prostoru.