28. Marta 2019.

Agut osjetio umor posle Đokovića – Izner se namjerio da odbrani titulu

Izner je Bautistu Aguta savladao posle dva taj brejka (7:1, 7:5), te došao na dva koraka od ponavljanja uspeha iz prošle godine, kada je u Majamiju osvojio prvu Masters titulu u karijeri.

Izner je jedini imao brejk priliku u prvom setu, ali je nije iskoristio, pa je posao morao da završi u nezvaničnom trinaestom gemu.

U drugom setu Bautista Agut je spasao još dve brejk šanse, a zatim nije iskoristio set loptu kada je “Veliki Džon” servirao za 6:6. Španac je u taj-brejku poveo sa 3:0 i dva mini brejka prednosti, ali je do kraja meča osvojio još samo dva poena i završio takmičenje.

Ovaj španski teniser nije uspeo da ponovi fantastičnu partiju koju je imao u prethodnom kolu protiv Novaka Đokovića, kao što je to bio slučaj kada je istog protivnika pobedio u Dohi, a zatim i osvojio turnir.

Izner, branilac trofeja, u polufinalu Majamija igra protiv boljeg iz duela između Hrvata Borne Ćorića i Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima.