4. Augusta 2022.

Agonija Partizana – poraz na Kipru

Fudbalski klub Partizan u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igra protiv kiparskog AEK-a iz Larnake.

Podsetimo, AEK je nedavno eliminisan iz kvalifikacija za Ligu šampiona od Mitjilanda posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Kvalifikacije za Ligu Evrope, 3. kolo:
AEK – Partizan 2:1 (1:1)
Garsija 33, Miličević 70 – Menig 18
Stadion: AEK Arena
Sudija: Andris Treimanis

Partizan:Stevanović, Filipović, Vujačić, Saničanin, Urošević, Natho, Fejsa, Andrade, Menig, Rikardo, Dijabate

AEK:Pirić, Rosalesić, Miličević, Tomović, Garsija, Oler, Luis Gustavo, Faraj, Tričkovski, Đurčo, Olatunji

Prvo poluvreme je počelo inicijativom Partizana i bezopasnim pokušajem Natha već u drugom minutu, da bismo u 6. videli prvi opasan pokušaja.

Solidan je to bio pokušaj Dijabatea sa ivice šesnaesterca, ali do gola nije moglo i onda samo tri minuta kasnije, kreće opasna kontra Partizana koja se završila udarcem Natha preko prečke.

U 17. minutu je ponovo “pukla” kontra Partizana po levom boku, ali nije uspešno završena da bi samo minut kasnije stigla velika radost.

Rikardo beži odbrani AEK-a, dobija sjajan pas i nakon obilaženja golmana vraća loptu Menigu koji nema težak zadatak i pogađa za 1:0.

Igrali su crno-beli u tom ritmu koliko su mogli, ali su oko 30. minuta malo opali što je u 33. minutu sureta kažnjeno, kada je posle male nepažnje nakon kornera Tomović asistirao Garsiji, a ovaj zatresao mrežu Partizana za 1:1.

Mogli su crno-beli da budu bolji, ali nisu bili.