15. Jula 2019.

Afrički spektakl: Autogolovi, penali, VAR – Senegal i Alžir idu u finale!

Fudbalske reprezentacije Alžira i Senegala plasirale su se u finale Kupa afričkih nacija.

U prvom meču dana Senegal je tek u produžecima stigao do gola koji ga je odveo u finale, pobedivši Tunis.

Jedini pogodak na meču postigao je reprezentativac Tunisa Dilan Bron, koji je loptu sproveo iza leđa svog golmana.

Taj detalj se dogodio u 100. minutu utakmice.

Meč su obeležila dva promašena penala, najpre je Feržaniju Sasiju šut odbranio golman Senegala Alfred Gomis, u 75. minutu, a svega četiri minuta kasnije njegov kolega na suprotnoj strani Muez Hasen je osujetio pokušaj Anrija Seveta.

Penal za Senegal je skrivio Bron, koji je kasnije postigao autogol, a u 115. minutu je VAR tehnologija odlučila da nije bilo jedanesterca za tim Tunisa.

Autogol je viđen i u drugom polufinalu, koje je Alžir dobio u duelu sa Nigerijom rezultatom 2:1.

Alžir je poveo u 40. minutu, pošto je sopstvenu mrežu zatresao Vilijam Trost-Ekong, da bi u 69. minutu Nigeriji dodeljen penal.

Najstrožu kaznu je realizovao Odion Igalo, a pobednički gol za Alžir postigao je Rijad Mahrez u petom minutu nadoknade vremena, iz slobodnog udarca.