10. Jula 2020.

“Adio Scudetto” – Lazović pogodio, Inter se “okliznuo” u Veroni

Utakmica je počela veoma loše po Neroazure, pošto je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Darko Lazović postigao prelep pogodak već u 2. minutu.

“Golčinu” Darka Lazovića možete videti OVDE.

Inter nije mogao da se pomiri tek tako sa tim da ima gol zaostatka, dali su sve od sebe tokom prvih 45 minuta, konstantno su napadali, ali nisu nikako uspevali da učine nešto više.

Tako je Verona sa minimalnom prednošću otišla u svlačionicu na petnaestominutnu pauzu.

Grafika: Sofascore

Maltene odmah po povratku na teren, navijači Intera su mogli da se raduju. Makar oni kraj malih ekrana, pošto se sve utakmice igraju bez prisustva publike.

Tako je u 49. minutu Antonio Kandreva doneo izjednačenje, jer je bio na pravom mestu kada se lopta odbila od stative posle šuta Lukakua, nakon jedne sjajne akcije.

Samo šest minuta je Interu bilo potrebno da dođe do potpunog preokreta.

Stigla je nova kontra gostujućeg tima, lopta je stigla do Antonija Kandreve koji je šutirao ka golu Verone, ali je Federiko di Marko izblokirao njegov pokušaj, što je prevarilo golmana Silvestrija i Inter je vodio sa 2:1.

Delovalo je kao da će Inter osvojiti nova tri boda posle ekspresnog preokreta, ali Migel Veloso nije tako mislio.

On je u 86. minutu utakmice sa ivice kaznenog prostora matirao Samira Handanovića koji je pogledom loptu ispratio u mrežu i tako odvojio Inter od borbe za šampionsku titulu.

“Skudeto” je sve dalji, maltene nemoguća misija, Inter ima 10 bodova zaostatka za Juventusom na nekih sedam kola pre kraja i što je najgore od svega, nalazi se iza Lacija i Atalante.